Prokuratura o przyczynach śmierci Kacperka. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

2
17735

Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, przeprowadzona została sekcja zwłok 3,5 letniego Kacpra B., którego ciało odnaleziono 9 maja 2020 roku.

 

Wstępne wyniki sekcji zwłok

Ze wstępnej opinii przekazanej przez biegłych wynika, że zgon chłopca nastąpił najprawdopodobniej na skutek utonięcia. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby wskazywać na inną przyczynę śmierci lub udział osób trzecich.

Opinia końcowa zostanie wydana przez biegłych po przeprowadzeniu dalszych badań.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Co ustaliła prokuratura?

Ustalono, że 27 kwietnia 2020 roku Kacper B. przebywał pod opieką 34-letniego Rafała B. na terenie ogródka działkowego w miejscowości Nowogrodziec. W pewnym momencie mężczyzna spostrzegł, że nie wie gdzie znajduje się jego syn. Podjął próbę odnalezienia chłopca. Następnie o zaginięciu dziecka zawiadomiona została Policja oraz inne służby.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oraz miejscowa Komenda Powiatowa Policji przeprowadziła liczne dowody, które wskazywały, że najprawdopodobniej chłopiec wpadł do przepływającej w pobliżu ogródków działkowych rzeki.

Policja wraz z innymi służbami podjęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. 9 maja 2020 roku odnaleziono ciało chłopca. Zwłoki znajdowały się w rzece Kwisa, około 1,5 km od miejsca zaginięcia dziecka.

Zarzuty dla ojca zaginionego dziecka

29 kwietnia 2020 roku ojcu chłopca przedstawiono zarzut przestępstwa z art. 160 § 2 kk, to jest narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5.

Po przesłuchaniu podejrzanego, został on osadzony w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności orzeczoną za inne przestępstwo popełnione przez niego w przeszłości.

 

-/ Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze. /-


Akt oskarżenie wobec ojca 3,5 letniego Kacperka

Czytaj także:

2 KOMENTARZE

  1. ja jestem za tym żeby jednak karać za popełnione przestępstwo.a ile ludzi siedzi za niewinność.najgorsze jest to że nie powinien pić bo to mu zaszkodziło w tej tragedii.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here