Komentarz Policji w Lwówku Śląskim

31
12160

Wczoraj opublikowaliśmy materiał, który wywołał wielką burze. Jedni bija brawo, inni załamują ręce. Swoje stanowisko w sprawie postu zamieszczonego na facebooku opublikowała Policja w Lwówku Śląskim.

Mateusz Królak „jedzie” po detektywie Rutkowskim. Ten mu odpowiada”.

Podłożem tego materiału był wpis zamieszczony na facebookowym profilu portalu Istotne.pl przez Mateusza Królaka, w którym to pisze on o Krzysztofie Rutkowskim, że ten jest pajacem i przyjechał do Nowogrodźca żeby popier[…]ć głupoty.

Grażyna Hanaf z serwisu Istotne.pl w rozmowie z Krzysztofem Rutkowskim poprosiła go o komentarz do tego wpisu.

Tak mocno kontrowersyjny wpis, jak i odpowiedź na niego K. Rutkowskiego znalazła się na naszej stronie. W komentarzach pod materiałem oraz na facebooku piszecie, co o tym myślicie. Jedni chwalą Mateusza Królaka inni piszą, że to wstyd.

 

Konsekwencje internetowego wpisu

Sprawą wpisu zainteresowały się także ogólnopolskie media. “Ważny policjant rzuca mięsem i publicznie wyzywa Rutkowskiego!” pod takim tytułem artykuł opublikował w internetowym wydaniu Super Express.

M. Królak nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Ci o komentarz poprosili innych policjantów, który mówią, że o Rutkowskim można mieć różne zdanie. Ale skoro pomaga, rodzina mu ufa, to nie wolno tak się wypowiadać przy okazji takiej tragedii. Policjanci pracujący przy poszukiwaniach zaznaczają, że robią wszystko, żeby odnaleźć zaginionego Kacperka i takie nieprzemyślane wypowiedzi mogą położyć się cieniem na działaniach całej policji

 

Komentarz Policji w Lwówku Śląskim

Swoje stanowisko w sprawie wpisu zajęła Policja w Lwówku Śląskim, o czym poinformowała na swoim profilu:

W nawiązaniu do artykułu, jaki ukazał się na stronie internetowej portalu lwowecki.info

https://lwowecki.info/mateusz-krolak-jedzie-po-detektywie-rutkowskim-ten-mu-odpowiada/

biorąc pod uwagę opisane w nim okoliczności uważamy, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca nawet, jeżeli wpis umieszczony został prywatnie. Ze swojej strony obiecujemy wyjaśnienie tej sprawy.

 

Czytaj także:

31 KOMENTARZE

 1. W obliczu tak dramatycznej sytuacji dla rodziny dziecka, Pan Królak nie powinien wypowiadać się w ten sposób, skoro rodzina poprosiła Pana Rutkowskiego o pomoc, a teren do przeszukania jest spory to każde ręce, wiedza i umiejętności przydadzą się, z resztą Pan Królak swoją wypowiedzią pokazał tylko poziom jaki reprezentuje, raczej niegodny z racji piastowanego stanowiska

 2. Szukacie sensacji na siłę. Powiedział prawdę i tyle. Może w dosadnych słowach, ale prawdę. Na swoim prywatnym profilu. Nie jako rzecznik, nie jako radny. Ma do tego prawo!!

 3. To już chyba nie pierwsza wpadka tego rzecznika może czas pomyśleć o zmianach , pan Królak niech popracuje jako policjant i pokaże se w służbie na ulicy . Moze w ten sposób nabierze szacunku dla innych .

 4. Panie Mateuszu daleko panu do Rutkowskiego. On przynajmniej ma doświadczenie i zna zasady pracy również operacyjnej . Moim zdaniem jest pan policjantem który większość swojej służby spędził za biurkiem. Mimo wszystko życzę powodzenia i chyba należało by przeprosić publicznie pana Rutkowskiego

  • Rutek miał doświadczenie jako funkcjonariusz ZOMO , a potem to tylko leser i jazda po plecach kolegów, i przypisywanie sobie ich zaslug . Taka jest prawda.

 5. Panie Mateuszu daleko panu do Rutkowskiego. On przynajmniej ma doświadczenie i zna zasady pracy również operacyjnej . Moim zdaniem jest pan policjantem który większość swojej służby spędził za biurkiem. Mimo wszystko życzę powodzenia i chyba należało by przeprosić publicznie pana Rutkowskiego

 6. Chyba wypadało by przeprosić pana Rutkowskiego za swoje wulgaryzmy i to publicznie. Daleko pan do niego . On ma ogromnie doświadczenie , a pan raczej siedząc za biurkiem nie zdobył takiego doświadczenia

 7. Jak to jest, że człowiek człowieka oczernia, a później udaje jakby nic się nie stało, nie raz trzeba pomyśleć dziesięć razy za nim coś się powie Wielki Panie Radny Gryfowa Królak…

 8. A ten Rutkowski WKU… P. MATEUSZA swoim pier… To dostał wiązkę bo mało robił a dużo pier… Narobił pryncypał zamieszania pochwalił się swoim sprzętem nieprefosjonalnym gówno zdziałał tm zabawkowym dronem popier…do kamery i się zawinoł Policja wie co ma robić i gdzie szukać i nie robią z siebie celebrytow a Rutkowski pseudo detektyw niebedzie pier… Ze policja szuka pod prąd. następnym razem P. Mateuszu to niech pan bez świadków zaje… Rutkowskiemu w ten jego kwadratowy łep.

 9. Policja robi bo to należy do jej obowiązków. Wszystko wszystkim, ale jest funkcjonariuszem publicznym i powinien się w palec ugryźć zanim coś napisze. Przecież to nie pierwszy raz..
  Ja widziałam też komentarz…. Co robi Rutkowski w Nowogrodzcu?
  Królak sobie odpowiada – Szuka rzeki pocisnął chłopak, teraz powinien ponieść konsekwencje

 10. Artykuł który się okazał w roli głównej z Panem Królakiem i Panem Rutkowskim skopiowałem i wysłałem do KWP we Wrocławiu. Może tam coś z tym zrobią i zobowiążą do przeprosin.

 11. Przyjechał Rutkowski to przyjechał miał prawo, to nie podwórko królaka, ciekawa jestem jaka byłaby reakcja Mateusza jakby ktoś publicznie go w ten sam sposób pojechał…można myśleć różnie oczywiście , ale na litość boską jesteśmy dorośli , piastujemy jakieś stanowiska, wogole po co to tak komentować??? Powtarzam przyjechał to przyjechał jego sprawa, uczmy się szacunku nawet do tych którzy nas drażnią..

 12. Ciekawe kto z Was zrobił by tyle co Rutkowski dla rodziny?A Pan pseudo policjant wypisuję takie rzeczy bo nie piszą o nim.Polska mentalność żal.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here