Gdzie jest 3,5- letni Kacperek? Trzeci dzień poszukiwań

6
3601

Rozpoczyna się trzeci dzień poszukiwań 3,5- letniego Kacpra Błażejowskiego, który w towarzystwie ojca ostatni raz widziany był w poniedziałkowe popołudnie na ogródkach działkowych przy ulicy Lubańskiej w Nowogrodźcu, w pobliżu rzeki Kwisa.

Kiedy chłopiec zniknął z pola widzenia, ojciec rozpoczął poszukiwania, wpierw na własną rękę, a później poinformował matkę dziecka oraz powiadomiona została policja.

W chwili zaginięcia dziecka ojciec był pod wpływem alkoholu, miał 0,7 promila alkoholu i został zatrzymany przez policję, ponieważ był poszukiwany za przestępstwo przeciwko mieniu.

Niestety, jak dotychczas nie udało się natrafić na żaden ślad. W akcji poszukiwawczej wykorzystywany był śmigłowiec, drony, samochody terenowe i quady, szukać dziecka pomagały specjalnie szkolone do tego typu akcji psy. Poszukiwania prowadzone były na lądzie ale także i na rzece, gdyż policja nie wyklucza, że dziecko mogło do niej wpaść. Jak na razie mimo przeczesania brzegów Kwisy oraz sprawdzenia przez płetwonurków dna rzeki Kacperka nie udało się odnaleźć.

Trwają poszukiwania zaginionego w Nowogrodźcu dziecka

Nikt nie traci nadziei zapewnia nas asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji, która wyjaśnia, iż dziś rano po nocnej przerwie poszukiwania zostają wznowione.

Do akcji wkraczają policjanci z pododdziału kontrterrorystycznego, którzy są jednymi z najlepszych płetwonurków i będą ponownie sprawdzać rzekę.

 

Zaginął:
KACPER BŁAŻEJOWSKI, LAT 3,5
MIESZKANIEC NOWOGRODŹCA
POWIAT BOLESŁAWIECKI
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dziecka przed godz. 19.00 w dniu 27 kwietnia 2020 roku.

Chłopiec był ubrany w czarne spodnie typu bojówki, koszulkę w poziome pasy biało-czerwone z nadrukiem głowy Myszki Miki oraz szare sportowe buty.

Osoby znające miejsce pobytu dziecka lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu na numer telefonu 75 6496 200 lub 201. – apeluje asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

 

Aktualizacja: Odnaleziono ciało dziecka

W sobotę, 9 maja dotarły do nas smutne informacje. Policjanci odnaleźli ciało dziecka.

Cały czas tliła się w nas nadzieja, że dziecko żyje. Niestety, dziś dotarły do nas smutne informacje. Ciało dziecka odkryła policja w okolicach mostu w Nowogrodźcu.

Czytaj także:

6 KOMENTARZE

  1. Niektórzy działkowcy, aby pozyskać deszczówkę wkopują w ziemię metalowe lub plastikowe beczki. Bywają one niezabezpieczone od góry. Może to dziecko wpadło do takiej beczki? Niektóre działki są nieogrodzone, a dziecięca ciekawość nie zna granic. Współczuję rodzicom, ale nadal jest jeszcze szansa, że chłopiec żyje. Miejmy nadzieję, że się odnajdzie.

  2. A może to agresywny tatuś jest zamieszany w zaginięcie dziecka? Kacperek mógł przeszkadzać tatusiowi w raczeniu się alkoholem i rozwścieczony tatuś uderzył synka w skutek czego dziecko poniosło śmierć, a następnie ukrył ciało. Ciekawe gdzie w tym czasie przebywała mamusia? Skoro założyła ojcu dziecka niebieską kartę bo była tam przemoc domowa to do jakiego stopnia oboje są skrajnie nieodpowiedzialni? Klasyczna patologia! Żal dzieciaka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here