Trwają poszukiwania zaginionego w Nowogrodźcu dziecka

1
5165

Tydzień temu na ogródkach działkowych w Nowogrodźcu rozegrał się dramat. Z oczu pracującego na działce mężczyzny znika jego 3,5 roczny synek. Początkowo ojciec sam szuka dziecka, później powiadamia jego matkę i policję. Rozpoczynają się intensywne i zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kacperka.

 

Gdzie zaginął chłopiec?

Chłopiec ostatni raz widziany był w poniedziałkowe popołudnie na ogródkach działkowych przy ulicy Lubańskiej w Nowogrodźcu, w pobliżu rzeki Kwisy.

Policja, wojsko, straż pożarna. Setki mundurowych z użyciem psów tropiących, dronów, łodzi i śmigłowca przez kilka dni przeczesywali okolicę. Sprawdzono wiele hektarów okolicznych terenów oraz rzekę na odcinku od Nowogrodźca do Parzyc. Niestety, dziecka nie odnaleziono.

Ojciec zaginionego dziecka usłyszał zarzuty

W środę ojciec Kacperka usłyszał zarzuty. Mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Bolesławcu. Okazało się, iż w chwili zaginięcia dziecka jego ojciec był pod wpływem alkoholu, ponadto był poszukiwany przez policję. Prokurator postawił mu zarzut z artykułu 160 kodeksu karnego:
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Ojciec Kacperka został aresztowany.

Detektyw Rutkowski szuka zaginionego dziecka

W sobotę, 2 maja do akcji poszukiwawczej włączył się detektyw Krzysztof Rutkowski, który uczynił to na prośbę matki zaginionego dziecka. Rutkowski twierdzi, iż ma własne teorie związane z zaginięciem chłopca. Do działań przystąpił pro-bono. Wyznaczył także nagrodę w wysokości 50.000 złotych za pomoc w odnalezieniu chłopca.

Poszukiwania chłopca są kontynuowane. Policjanci ponownie przeszukali nurt rzeki.

W poniedziałek 4 maja kilka minut po godzinie 9 rano policja przy współpracy ze strażą pożarną wznowiła poszukiwania zaginionego 3,5 letniego Kacpra Błażejowskiego.

Od kilku dni prowadzimy te działania na wielu obszarach, koncentrując się na poszukiwaniach terenowych, ale też przy wodnych i na terenie samej wody. – wyjaśnia nam nadkom. Kamil Rynkiewicz p.o. Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który tłumaczy, iż dziś przeczesywane będą tereny lądowe a na rzece poszukiwania będą prowadzić funkcjonariusze ze straży pożarnej.

Policja nie wyklucza żadnego ze scenariuszy. – Działania prowadzone są wielotorowo. Żadnej z możliwości nie możemy wykluczyć i żadna z przeprowadzonych do tej pory czynności nie daje podstawy do tego, żeby odpuścić którykolwiek z obszarów działania. – tłumaczy rzecznik.

Gdzie koncentrują się działania poszukiwawcze?

Po nocnej przerwie dziś rano działania poszukiwawcze zostały wznowione. Na miejscu pracują policjanci i strażacy. – Sprawdzamy wszelkie zakamarki rzeki również policjanci z Samodzielnej Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy sprawdzają teren dokładnie związany z odnogą rzeki, taki zbiornik w Nowogrodźcu. Wokół tych obszarów koncentrują się dzisiejsze działania. – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Policja – Rutkowski

Policjant zapytany o Krzysztofa Rutkowskiego, o to, czy i jak układa się współpraca, czy obecność detektywa i jego zespołu nie przeszkadza w działaniach policji rzecznik nie chce się wypowiadać na ten temat.

Jak wyglądał zaginiony chłopiec?

KACPER BŁAŻEJOWSKI, LAT 3,5, MIESZKANIEC NOWOGRODŹCA, POWIAT BOLESŁAWIECKI, WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dziecka przed godz. 19.00 w dniu 27 kwietnia 2020 roku.

Chłopiec był ubrany w czarne spodnie typu bojówki, koszulkę w poziome pasy biało-czerwone z nadrukiem głowy Myszki Miki oraz szare sportowe buty.

Osoby znające miejsce pobytu dziecka lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu na numer telefonu 75 6496 200 lub 201. – apeluje asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

 

Czytaj także:

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here