Ojciec zaginionego Kacperka usłyszał zarzuty

16
7586
fot. Bolec.info

Prowadzona od poniedziałku akcja poszukiwawcza zaginionego w Nowogrodźcu 3,5 letniego chłopca na razie nie przynosi rezultatów. Mimo znacznych sił i środków zaangażowanych w jej prowadzenie dziecka nie udało się odnaleźć.

Kacper w poniedziałkowe popołudnie wraz z ojcem i jego kolegą był na terenie ogródków działkowych. Kiedy malec jeździł na rowerku mężczyźni popijali alkohol.

Rowerek został znaleziony na terenie ogródka. Rafał B., gdy zobaczył że syna nie ma, zaczął poszukiwania. Razem z kolegą szukał także nad rzeką, która przepływa blisko ogródka. Potem zadzwonił do matki, a ta poinformowała policję. Od tego czasu trwa akcja poszukiwawcza. – przypominają dziennikarze portalu Bolec.info.

Dziś ojciec dziecka został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzut z artykułu 160 kodeksu karnego:

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo.

Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został przewieziony bezpośrednio do aresztu, gdyż wcześniej był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Śledczy przesłuchali także matkę dziecka i mężczyznę, z którym ojciec spożywał alkohol.

Trwają poszukiwania zaginionego dziecka

Zaginął:
KACPER BŁAŻEJOWSKI, LAT 3,5
MIESZKANIEC NOWOGRODŹCA
POWIAT BOLESŁAWIECKI
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dziecka przed godz. 19.00 w dniu 27 kwietnia 2020 roku.

Chłopiec był ubrany w czarne spodnie typu bojówki, koszulkę w poziome pasy biało-czerwone z nadrukiem głowy Myszki Miki oraz szare sportowe buty.

Osoby znające miejsce pobytu dziecka lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu na numer telefonu 75 6496 200 lub 201. – apeluje asp. szt. A. Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

Aktualizacja: Odnaleziono ciało dziecka

W sobotę, 9 maja dotarły do nas smutne informacje. Policjanci odnaleźli ciało dziecka.

Cały czas tliła się w nas nadzieja, że dziecko żyje. Niestety, dziś dotarły do nas smutne informacje. Ciało dziecka odkryła policja w okolicach mostu w Nowogrodźcu.

Czytaj także:

16 KOMENTARZE

    • Trauma dla ojca?!! Same niecenzuralne słowa cisną mi się na usta ! Szmaciarz popijając sobie z kolegą naraził na niebezpieczeństwo swoje dziecko, nie chce nawet myśleć ,ale również na utratę życia! Mam synka w wieku 3.5 i nie wyobrażam sobie… Ku**a nie wyobrażam!

  1. Wspierać? Ktoś kto ma niebieska kartę,pije,znęca się nad rodziną ma wspierać? Ktoś kto nie wie gdzie i kiedy zaginęło jego dziecko? Ktoś taki? To niech Panią/Pana wspiera. Mam nadzieję,że ktoś go “wesprze”odpowiednio w końcu.

  2. A wy tak bardzo poinformowani jesteście że wszystko wiecie na temat tej rodziny!!!?? Jak by się znęcał nas rodzina to chyba matka by mu dziecka nie dała!. Zajmijcie się sobą i co u Was a si u się dzieje… nie znam tej rodziny i nie będę się wypowiadać na ten temat, ale wy też nie jesteście od jej oceniania !

  3. Tak jest.Wszyscy wylewacie hejt na rodzinę.Zajmijcie się waszymi dziećmi.Proszę o troszkę empati w takiej sytuacji.Przed wpisem zastanów się 2 razy co chcesz osiągnąć.Oby mały się odnalazł.

  4. Kilkanascie lat temu musieli by wszystkich pozamykac . Ludzie pili , pija i pic beda . Nie odnodsze sie do tego konkretnego przypadku, ale czesc ludzi nawet po alkoholu ( oczywiscie w umiarkowanych ilosciach ) jest nadal lepszymi rodzicami niz inni na trzezwo. Alkohol jest nadal legalnie sprzedawany.

  5. Znam tę rodzinę i ojca,może mówią na niego”szajba” ale w tej rodzinie nigdy nie skrzywdziliby żadnego dziecka.to że w życiu popełnił błędy nie znaczy że trzeba go zaraz skarcić.w co drugiej rodzinie są grille i dzieci są obok a rodzice piją alkohol.u każdego może się przytrafić i u nie jednych się stało coś dziecku.kazdy kto ma dziecko wie że wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do tragedii.tak samo niejedni rodzice nie są z sobą nie znaczy że dzieci maltretują.najpierw pomyślnie a później piszcie.wam też mogłoby się coś takiego przytrafić to inne podejście byście mieli.

  6. Pewnie wypił piwo policja nigdy prawdy nie powie zawsze ze wszystkiego robią gówno burze nie widzę nic w tym złego że na działce dziecko się bawi a ktoś sobie browarka sonczy już bez jaj połowa obrońców będzie pisać że tak się nie robi tak źle a w majówkę z dziećmi zamiast do kościoła na mszę to na działki z browarem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here