75- latka chciała zainwestować. Straciła oszczędności całego życia

2
2003

75-latka zachęcona obiecanym dużym zyskiem podczas inwestowania w sieć energetyczną postępowała według wytycznych „konsultanta”. Tym sposobem podała nieświadomie oszustom dostęp do swojej bankowości elektronicznej. Kobieta straciła z konta ponad 90 tysięcy złotych! Apelujemy o zachowanie wszelkiej ostrożności podczas rozmów telefonicznych.

 

 

Cyberprzestępcy prowadzą intensywną kampanię wykorzystującą logo TAURONA, której celem jest wyłudzenie pieniędzy. Najczęściej oszuści publikują informacje o rzekomych inwestycjach w odnawialne źródła energii mających przynieść duże zyski w krótkim czasie. Przestępcy w swoim procederze wykorzystują także wizerunek osób publicznych m.in. prezydenta, premiera, ministrów.

W ten właśnie sposób została oszukana 75-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego. Kobieta prowadząc rozmowy telefoniczne z oszustami przekazała im dane, które umożliwiły wykonanie przelewów z jej konta. Łącznie straciła ponad 90 tysięcy złotych!

Przypominamy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności podczas inwestowania. Naszą czujność powinno wzbudzić polecenie zainstalowania programów do zdalnej obsługi pulpitu. Niemalże w każdym przypadku to próba wyłudzenia dostępu do konta i przechwycenia środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach.

Ponadto TAURON nie prowadzi działalności w zakresie pośrednictwa w inwestowaniu w papiery wartościowe. Firma nie współpracuje również z żadnymi pośrednikami w tym zakresie. Zainwestować w akcje można poprzez założenie rachunku inwestycyjnego w domu maklerskim. Posiadanie takiego rachunku umożliwia zakup i sprzedaż akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym również akcji TAURON Polska Energia.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

2 KOMENTARZE

  1. EMERYCI TAK PŁACZA, ŻE NIE MAJĄ DOSŁOWNIE NA NIC PIENIĘDZY, A TU PROSZĘ 90 TYSIĘCY “PODATKU OD NAIWNOŚCI” SIĘ ZNALAZŁO. TYLE SIĘ O TYM MÓWI, PISZE WSZĘDZIE, A TO NIE PRZYNOSI ŻADNYCH EFEKTÓW. PAZERNOŚĆ I CHCIWOŚĆ TO POWAŻNE GRZECHY.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here