Zobacz, jak będzie wyglądał komisariat policji

5
1492
Wizualizacja Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim
Wizualizacja Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim - fot.: KPP Lwówek Śl.

Wizualizacje siedziby policji nie pozostawiają wątpliwości, iż będzie to nowoczesny komisariat. Inwestycję wstępnie szacowano na 5 mln zł.

 

O planach związanych z modernizacją Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim informowaliśmy z końcem ubiegłego roku. I chyba nikogo, kto wie, jak wygląda miejsce pracy gryfowskich stróżów prawa konieczność podjęcia remontu nie zaskakuje. Zły stan techniczny budynku dostrzegła także Komenda Wojewódzka Policji:

„Piwnice w niedostatecznym stanie technicznym, podciągające wilgoć. Ściany budynku murowane z cegły, dach drewniany o konstrukcji płatwiowo- kleszczowej kryty dachówką cementową w niedostatecznym stanie technicznym. Okna i drzwi wewnętrzne drewniane i metalowe zew. nieszczelne (okucia i zawiasy wyeksploatowane). Ogrzewanie gazowe budynku. Grzejniki żeliwne z licznymi śladami korozji, awaryjna instalacja c.o., skutkująca w sezonie grzewczym niedogrzaniem pomieszczeń biurowych i użytkowych. Instalacja wodna i kanalizacyjna wykonana z rur stalowych i żeliwnych z widocznymi ogniskami korozji o dużej awaryjności. Instalacja elektryczna do wymiany. W pomieszczeniach biurowych niedostateczny stan techniczny ścian, podłóg i sufitów. Brak rozwiązań likwidujących bariery dla osób niepełnosprawnych oraz brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Obiekt nie spełnia wymaganych norm z zakresu p.poż.”. – stwierdza KW Policji we Wrocławiu, która rozpoczęła przymiarki do kompleksowej modernizacji 3 kondygnacyjnego budynku mieszczącego się w Gryfowie Śląskim przy ulicy Polnej 7.

Przebudowa obiektu ma polegać na wykonaniu robót budowlanych wynikających ze stanu technicznego budynku i konieczności dostosowania go do wytycznych Komendy Głównej Policji oraz konieczności wydzielenia nowych miejsc pracy. Po przebudowie obiekt ma zapewnić komfort pracy dla 36 policjantów i 5 pracowników cywilnych policji.

W ramach inwestycji planowana jest m.in. wymiana pokrycia dachowego, ocieplenie budynku czy zwiększenie ilości miejsc parkingowych dla petentów. Ponadto w ramach zadania wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Na parterze planuje się wydzielenie pokoi biurowych oraz sali odpraw dla pionu prewencji. Natomiast na pierwszym piętrze mają się znaleźć pomieszczenia dla funkcjonariuszy pionu kryminalnego oraz pokoje biurowe. Policjanci chcą zlikwidować bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych oraz wykonać toalety dla osób niepełnosprawnych, a także przeprowadzić przebudowę istniejących pomieszczeń biurowych i sanitariatów oraz kompleksowe dostosowanie klatek schodowych do obowiązujących przepisów technicznych, bhp i ppoż. Ponadto w ramach inwestycji ma zostać zagospodarowany teren zewnętrznego- parkingu i rekultywację terenu zielonego oraz remont ogrodzenia.

„Efekt końcowy ma pozwolić na zaoszczędzenie energii cieplnej, elektrycznej, redukcję emisji gazów cieplarnianych poprawić bezpieczeństwo i komfort pracy policjantów oraz standard obsługi interesantów.” – wyjaśnia KW Policji we Wrocławiu.

Według wstępnych, przeprowadzonych wcześniej szacunków inwestycja miała opiewać na 5 milionów złotych. Jednak przy dzisiejszej galopującej inflacji i znacznemu wzrostowi cen materiałów budowlanych spodziewać się możemy, iż będzie to znacznie więcej. Środki na inwestycję mają pochodzić z programu modernizacji policji.

Jak się okazuje policja poważnie podeszła do planów modernizacji komisariatu w Gryfowie Śląskim i już od pewnego czasu dysponuje wizualizacjami obiektu z zewnątrz.

– Na chwilę obecną trwają prace związane z dokumentacją. – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Wizualizacja Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim
Wizualizacja Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim – fot.: KPP Lwówek Śl.

Na marginesie warto dodać, iż obecnie trwają prace nad dokumentacją i pozwoleniami związanymi z budową modułowego posterunku Policji w Lubomierzu. Wstępnie prace powinny ruszyć w 2023 roku i potrwać zaledwie kilka miesięcy. Jest więc duża szansa, iż w przyszłym roku nastąpi też otwarcie nowego obiektu. zobacz więcej

5 KOMENTARZE

  1. Dobre, dobre. Rozumiem, ze stan techniczny budynku byl powodem odejscia na emeryture :)? Nie ma co , wlasnie takich profesjonalistow dbajacych o bezpieczenstwo nam potrzeba :)). Szkoda, ze na taki fenomen poszlo mnostwo pieniedzy z budzetu panstwa.

  2. A na domach tynk odpada i wylaza poniemieckie napisy
    Starsza mlodziez nie ma miejsc dla siebie park na Partyzantow tragedia brak dla starszych aby wyjsc gdzieś potanczyc (klub seniora to nie to) Wymarle miasto
    Ale stroze prawa jedni dostali wypasione auto a drugim palac

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here