Seniorka straciła 6 tysięcy złotych

0
1016

Seniorka wpuściła do swojego mieszkania obcą kobietę i została okradziona. Mundurowi przypominają o dużej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi.

 

W poniedziałek około południa 89-latka wychodząc ze swojego mieszkania spotkała na klatce schodowej obcą osobę, którą wpuściła do środka. Kobieta twierdziła, że robi spis na wypłatę czternastej emerytury i potrzebuje jakiś banknot o wysokim nominale, żeby spisać numery. Następnie starszej pani zaproponowany został masaż. W trakcie zabiegu przestępczyni wyszła pod pozorem przyniesienia z samochodu jakiegoś aparatu.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu bolesławieckiego.

Kobieta nie wróciła już do mieszkania pokrzywdzonej a seniorka zorientowało się, że zniknął jej portfel z gotówką.

Z ustaleń policjantów wynika, że ta sama kobieta wcześniej próbowała wejść do innego mieszkania w tym samym bloku, ale nie została wpuszczona.

Bolesławieccy policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób obcych, które z jakiegoś powodu próbują wejść do naszego mieszkania. Służby co jakiś czas odnotowują kolejne przypadki kradzieży oraz oszustw na wnuczka, policjanta czy pracownika jakieś instytucji.

Sytuacje, w których możemy stać się ofiarą przestępców mogą być różne. Jak pokazują zgłoszenia złodzieje chodzą od drzwi do drzwi i próbują wejść do mieszkań ofiar pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż w atrakcyjnych cenach różnych przedmiotów lub z ofertą zabiegów.

-/aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska KPP w Bolesławcu-/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here