Zawnioskowali o budowę nowego komisariatu policji

7
1947
zdjęcie poglądowe - Komisariat Policji w Prochowicach. (fot. Policja)

Na terenie powiatu lwóweckiego ma powstać nowy komisariat policji. Ma to być nowy, modułowy obiekt, na którego budowę już złożono wniosek.

 

Pierwszy w Polsce modułowy komisariat powstał w Prochowicach. Inwestycję oddano na początku grudnia 2021 roku. Jak wyjaśnia Policja na uwagę przy takich rozwiązaniach zasługuje fakt szybkiego terminu realizacji. W tym pod legnickim mieście obiekt powstał w niespełna pół roku. Wartość całego przedsięwzięcia opiewała na blisko 3,5 miliona złotych.

Teren pod inwestycję liczy 43 arów. Obiekt przeznaczony jest dla 13 osób – policjantów i pracowników administracji. Policja tłumaczy, iż bezpośrednio po wejściu do budynku znajduje się tam pomieszczenie dla oczekujących interesantów, pokój kierownika oddzielony sekretariatem oraz sala dla funkcjonariuszy odprawiających się do służby. Mundurowi mają do dyspozycji trzy pokoje biurowe przeznaczone nie tylko do sporządzania dokumentacji podczas służby, ale także do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, którzy będą informować o zdarzeniach i sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mienia. Policjanci mają również do dyspozycji dwie szatnie oraz pomieszczenie socjalne. Przed posterunkiem jest dogodny dla wszystkich parking.

Tego typu modułowy obiekt, w którym będzie mieścić się Komisariat Policji ma powstać w Lubomierzu. Złożenie takiego wniosku do komendy wojewódzkiej potwierdza oficer prasowa lwóweckiej policji. Jak tłumaczy celem budowy jest poprawa bezpieczeństwa na terenie gminy Lubomierz.

Dziś do każdego zdarzenia czy to w mieście, czy na wioskach dysponowani są funkcjonariusze z Gryfowa Śląskiego, bądź ewentualnie z Lwówka Śląskiego. Nie da się ukryć, iż czas dojazdu radiowozu to kilkanaście minut, a do oddalonego Pokrzywnika może on wynieść jeszcze więcej.

Burmistrz Lubomierza Pan Marek Chrabąszcz wspomina, iż pod koniec ubiegłego roku odwiedził go Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim i opowiedział o chęci budowy na terenie miasta Lubomierz nowego komisariatu. Propozycja ta bardzo spodobała się Burmistrzowi, bo jak mówi nam poza budynkiem inwestycja wiązałaby się z dodatkowymi policjantami, którzy byli by codziennie w Lubomierzu, a to zdaniem Pana Burmistrza z pewnością poprawi bezpieczeństwo na terenie gminy.

Sierżant Olga Łukaszewicz wspomina, iż gdyby obiekt powstał, to miałoby w nim być zatrudnionym ośmiu policjantów, którzy pracowaliby w systemie dwudziestoczterogodzinnym, czyli o każdej porze dnia i nocy, tak w dni powszednie, jak i w weekendy na posterunku byłby policjant – patrol na terenie gminy.

Burmistrz Lubomierza przyznaje, iż Gmina pod tą inwestycję przekaże działkę oraz wesprze finansowo budowę. Ta ma być zlokalizowane przy „obwodnicy”, ulicy Gryfiogórskiej w Lubomierzu.

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here