5 milionów na remont komisariatu w Gryfowie Śląskim

11
1450

Pełną parą idą przygotowania do prac remontowych, jakie w przyszłym roku mają rozpocząć się w komisariacie policji w Gryfowie Śląskim.

 

O tym, iż budynek, w którym mieści się Komisariat Policji w Gryfowie Śląskim wymaga remontu wiadomo było od dawna. I od dłuższego już czasu trwały przymiarki do inwestycji dostosowującej obiekt do nowych standardów.

Budynek, w którym mieści się Komisariat Policji w Gryfowie Śląskim ma 3 kondygnacje i jest podpiwniczony. Jak zauważa Komenda Wojewódzka wiele jego elementów jest w bardzo złej kondycji technicznej. „Piwnice w niedostatecznym stanie technicznym, podciągające wilgoć. Ściany budynku murowane z cegły, dach drewniany o konstrukcji płatwiowo- kleszczowej kryty dachówką cementową w niedostatecznym stanie technicznym. Okna i drzwi wewnętrzne drewniane i metalowe zew. nieszczelne (okucia i zawiasy wyeksploatowane). Ogrzewanie gazowe budynku. Grzejniki żeliwne z licznymi śladami korozji, awaryjna instalacja c.o., skutkująca w sezonie grzewczym niedogrzaniem pomieszczeń biurowych i użytkowych. Instalacja wodna i kanalizacyjna wykonana z rur stalowych i żeliwnych z widocznymi ogniskami korozji o dużej awaryjności. Instalacja elektryczna do wymiany. W pomieszczeniach biurowych niedostateczny stan techniczny ścian, podłóg i sufitów. Brak rozwiązań likwidujących bariery dla osób niepełnosprawnych oraz brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Obiekt nie spełnia wymaganych norm z zakresu p.poż.”. – wyjaśnia KW Policji we Wrocławiu.

Plany remontowe potwierdza redakcji Lwówecki.info sierżant Olga Łukaszewicz. „W Komisariacie Policji w Gryfowie Śląskim planowane są prace remontowe polegające na modernizacji budynku oraz terenu przyległego.” – przyznaje oficer prasowa lwóweckiej policji.

Przebudowa obiektu ma polegać na wykonaniu robót budowlanych wynikających ze stanu technicznego budynku i konieczności dostosowania do wytycznych Komendy Głównej Policji oraz konieczności wydzielenia nowych miejsc pracy. Obiekt ma zapewnić komfort pracy dla 36 policjantów i 5 pracowników cywilnych policji. „Efekt końcowy ma pozwolić na zaoszczędzenie energii cieplnej, elektrycznej, redukcję emisji gazów cieplarnianych poprawić bezpieczeństwo i komfort pracy policjantów oraz standard obsługi interesantów. Ponadto budynek zostanie dostosowany do obowiązujących wymogów ppoż.” – wyjaśnia KW Policji we Wrocławiu.

W ramach inwestycji planowana jest m.in. wymiana pokrycia dachowego, ocieplenie budynku czy zwiększenie ilości miejsc parkingowych dla petentów.

W szczególności planuje się rewitalizację elewacji, wymianę pokrycia dachu z ociepleniem, docieplenie stropu ostatniej kondygnacji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów i ścian piwnic, przebudowę i przystosowanie pomieszczeń piwnicznych na magazyny i archiwa, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej. Na parterze planuje się wydzielenie pokoi biurowych oraz sali odpraw dla pionu prewencji. Natomiast na pierwszym piętrze mają się znaleźć pomieszczenia dla funkcjonariuszy pionu kryminalnego oraz pokoje biurowe.

W ramach inwestycji budynek ma zostać dostosowany do wymogów p. poż., mają zostać zlikwidowane bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych oraz wykonane toalety dla osób niepełnosprawnych, a także ma zostać wykonana przebudowa istniejących pomieszczeń biurowych i sanitariatów oraz kompleksowe dostosowanie klatek schodowych do obowiązujących przepisów technicznych, bhp i ppoż. Ponadto policja chce przeprowadzić remont terenu zewnętrznego- parkingu, rekultywację terenu zielonego oraz remont ogrodzenia.

“Wstępny planowany koszt modernizacji szacowany jest na około 5 mln złotych. Przewidywana data rozpoczęcia robót to druga połowa 2022 roku”. – wyjaśnia redakcji Lwówecki.info oficer prasowa lwóweckiej policji.

Aktualizacja

Środki na inwestycję mają pochodzić z programu modernizacji policji.

11 KOMENTARZE

  1. Kwota 5 milionów na remont??? W tej kwocie proszę postawić taki obiekt jak DINO podzielony ściankami działowymi bo po co ładować tak ogromne pieniądze. Ale to nasi rządzący umieją. Gdy oddawano do użytku to nie pomyślano o nowej instalacji i przygotowaniu dla petentów i pracowników na 30 lat bo po co!!!!!!

  2. Super Gryfów.a Szczęsna nie potrafi zebrać pieniążków na remont przedszkola.chcemy by Gryfow wreszcie odszedł od powiatu Lwoweckiego i połączył się z Lubaniem było by super

  3. Może chociaż jedno słowo dziękujemy Panie Komendancie Powiatowy Policji bo to jedynie zasługa tego człowieka podobnie jak to zrobił w Zlotoryi. Gdyby nie Jacka starania inwencja i zaangażowanie byłoby NIC.

  4. Ten budynek jest młodszy od mojego domu i już się po prostu rozpada?! Nawet instalacje wodne i elektryczne do wymiany? Ogrzewanie gazowe – no to jakie ma być?Ja też mam ogrzewanie gazowe założone 30 lat temu, podobnie jak kanalizacja i elekteyka, i nie przewiduję wymiany, bo już wówczas wszystko było zgodne z wymogami jakie mamy do dzisiaj. Ściany z cegły – a z czego mają być po remoncie? Piwnice zaciągają wilgocią? Na to są tanie i skuteczne sposoby! Zupełnie, jakby wybudowano go z 80 lat temu! I na taki remont 5 milionów? To musi być ruina!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here