Wraca sprawa płatnego parkowania na Kolejowej w Gryfowie Śląskim

17
302

Po kilku miesiącach wraca sprawa płatnych miejsc parkingowych na ulicy Kolejowej w Gryfowie Śląskim.

Wszystko zaczęło się jeszcze w czerwcu br. od wniosku radnego Zygfryda Borkowskiego:
Wnioskuję o wprowadzenie strefy płatnego parkowania na ulicy Kolejowej, na odcinki od nr 2 do nr 13.
Powyższe wniosek składam na prośbę osób prowadzących działalność gospodarczą w tym rejonie miasta” – czytamy we wniosku radnego.

 

O problemie pisaliśmy w materiałach:
Jest wniosek o kolejne płatne parkingi w Gryfowie Śląskim
Radny Królak vs. Radny Borkowski w sprawie parkowania na Kolejowej

 

Ten wniosek wywołał burzę wśród mieszkańców. Wiele osób wypowiadało się bardzo pochlebnie o propozycji Zygfryda Borkowskiego. Znaleźli się również tacy, którzy od początku byli przeciwko płaceniu za parkowanie na Kolejowej.

Kilka dni po upublicznieniu wniosku radnego Borkowskiego do urzędu i rady miejskiej wpłynęła petycja o NEGATYWNIE rozpatrzenie interpelacji radnego Borkowskiego i nie wprowadzenie na obszarze Gryfowa Śląskiego kolejnych stref płatnego parkowania złożona przez radnego Mateusza Królaka.

Radny Zygfryd Borkowski twardo obstawał przy swoim i tuż po wpłynięciu do magistratu petycji radnego Królaka także i on zebrał podpisy wśród mieszkańców i złożył na ręce burmistrza petycję o POZYTYWNE rozpatrzenie jego interpelacji i utworzenie strefy płatnego parkowania na ulicy Kolejowej od numeru 2 do numeru 13.

Burmistrz Olgierd Poniźnik w rozmowie z nami przyznawał, iż temat nie jest łatwy do rozwiązania tak, żeby pogodzić wszystkich i uwzględnić wszystkie interesy.
W ubiegłym tygodniu sprawa została przedyskutowana z radnymi. Burmistrz Gryfowa Śląskiego zaproponował kompromis i podzielenie tego odcinka ulicy na dwie części: płatną strefę parkowania i bezpłatną.

Radni maja teraz kilka dni na przemyślenie propozycji burmistrza. Urząd przygotowuje projekt uchwały z wprowadzeniem na tej ulicy kilku miejsc płatnych i pozostawienia kilku bezpłatnych. Być może jeszcze w tym miesiącu nad tym projektem pochylą się radni, którzy będą musieli ostatecznie zdecydować, czy są za wprowadzeniem płatnych miejsc parkingowych na ulicy Kolejowej, czy są przeciw.

17 KOMENTARZE

 1. I bardzo dobrze Takie parkingi zajmuja mieszkancy przyleglych blokow calymi dniami parkuja auta niczym prywatne miejsca Taka sama sytuacja jest w Mirsku gdzie auta zalegaja dniami Przeciwni wiadomo kto jest mieszkancy Skoro mieszkaja przy danej ulicy gdzie jest taki parking to oczywiste ze tam parkuja Wiec niech ponosza koszty w ramach abonamentu za parkowanie Chcesz miec auto to i plac za parkowanie Czesto jest tak ze potrzebujesz cos ze sklepow na tej ulicy albo jestes przejazdem i bujasz sie az do owada

 2. płatny parking nie jest rozwiązaniem problemu,ale przeniesieniem go na sąsiednie osiedla,ulice…
  rozwiązaniem byłoby budowa garaży dla mieszkańców na wynajem lub sprzedaż

 3. jeszcze innym sposobem na brak miejsc parkingowych jest budowa nowego centrum / galerii dla firm i sklepów które liczą na klientów, którzy mają do nich przyjechać autem np. na teren łąki koło lidla – firmy tego typu zabrały by tych klientów dojeżdżających z centrum miasta na duży rozległy nowy parking przy takim centrum, zyskały by nowych klientów z głównej ulicy i mieszkańcy nie mieliby problemu z parkowaniem pod własnym mieszkaniem, a firmy z dostępem do miejsc parkingowych dla swoich klientów – tu potrzebna była by inwestycja np. miasta w taką inwestycję, która zwróciła by się z najmu lokali

 4. Każdy kto robi zakupy w piekarni, warzywniaku itd., ma problem z zaparkowaniem. Tam powinien być parking płatny a na dodatek z ograniczonym czasem, np., do 3h. A nie całodobowy postuj dla mieszkańców. Porażka. Aby iść na 10 minut, na solarium czy na 5 minut na zakupy do piekarni, auto zostawia się na Rynku. No tam gdzie jest płatne, szkoda 2zł i zawsze jest miejsce. Jak najbardziej wielkie za parkingiem płatnym. Tylko dwa parkomaty na początku i na końcu parkingu. Co by nie było, że przez całą ulicę trzeba przejść po bilecik.

 5. Uważam, że jest to dosyć absurdalny pomysł. Co z mieszkańcami kamienic przy tej o to ulicy? Czy pracownicami ktorzy pracują w sklepach ?Mają płacić za parking? Gdzie mają parkować? Tu nie tylko jest problem z liczbą aut, tu jest również problem z małą ilością miejsc parkingowych.

 6. Pomysł jest ok. Ten parking dawno powinien być płatny. Jest problem z zatrzymaniem się po chleb czy ziemniaki. Bywa tak że po 6 rano już jest pełno aut,czyli stoją od nocy. Oczywiście, miejsc parkingowych jest za mało w mieście nie da się ukryć, jednak wolę wrzucić zeta do automatu i zrobić zakupy niż mam iść kawał z buta…

 7. Zróbcie płatny cały Gryfów Żeromskiego Sienkiewicza itp. Niech wszyscy płacą co to za tłumaczenie nie ma gdzie stanąć kurła w całym Gryfowie nie ma gdzie stanąć zabroncie stawania pracownikom spółdzielni mieszkaniowej i macie 6 miejsc z rana do południa wolnych dziękuję za uwagę

 8. wg.mnie nie ma złotego środka.teren między totolotkiem .A kamienica nr 2 powinien zostać zagospodarowany na parking tylko dla mieszkańców Kolejowej .od strony kościoła i kolejowej możnaby postawić ładne pawilony handlowe dla obecnie stojących tam bud i zwolniloby się parę miejsc parkingowych.Parkomaty przy kolejowej pierwsze 0.5 h darmowe
  na podstawie biletu – reszta platna.

 9. ” to polityka żygam na samą myśl o niej”
  Pajace szukają pieniędzy zamiast uczciwie zarobić… Nowotwór dla tych co chcą się dorobić na miejscach publicznych

 10. Bez przesady .W gryfowie i tak jest ciężko zaparkować.A jak już jest płatny to z grubej rury od razu 2 zł za godzinę.Zróbcie tak jak w Jeleniej 20 min.0.20 gr.A później normalna stawka. Nieraz potrzebna jest chwila na za parkowanie ale placic trzeba za godzinę.

 11. A w czym gorsi są pracownicy od mieszkańców ? i gdzie właściwie mieli by parkować samochody?
  Na rynku jest płatny parking a pracownicy urzędu mają wyznaczone darmowe miejsca.
  I gdzie tu sprawiedliwość???????????????????

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here