Czy gazyfikacja dawnych Płakowic będzie możliwa?

11
916

Za sprawą działań Powiatu Lwóweckiego w 2019 roku została opracowana koncepcja rozbudowy sieci w ulicach: Ptasiej, Parkowej oraz Pałacowej w Lwówku Śląskim (dawne Płakowice), która uzyskała opinię Rady Techniczno-Ekonomicznej Zakładu Gazowniczego we Wrocławiu Polskiej Spółki Gazownictwa.

 

Na podstawie stosownego protokołu zostały wydane warunki techniczne budowy sieci gazowej średniego ciśnienia według wspomnianej powyżej koncepcji. Obecnie zostało zlecone opracowanie projektu budowlanego budowy sieci gazowej (gazociąg o łącznej długości ok. 2500 mb) wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych prawem decyzji administracyjnych.

Planowany termin zakończenia procesu projektowego to kwiecień 2021 roku. Po zakończeniu etapu projektowania i uzyskaniu na rzecz PSG wszystkich wymaganych decyzji rozpocznie się etap wypełniania przez zainteresowane strony odpowiednich wniosków o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej.

Jeśli ten etap zakończy się wynikiem pozytywnym analizy opłacalności inwestycji z uwzględnieniem planowanych poborów gazu ziemnego w poszczególnych obiektach objętych wnioskami i podpisaniu stosownych umów o przyłączenie na podstawie tych warunków oraz zatwierdzeniu przez Zarząd PSG planu inwestycyjnego, w którym znajdzie się przedmiotowe zadanie, jeszcze 2021 roku PSG planuje wyłonić w postępowaniu przetargowym wykonawcę robót budowlanych, a w 2022 roku przedmiotowa inwestycja powinna być zakończona.

 

-/ Powiat Lwówecki /-

11 KOMENTARZE

  1. Fajnie super!!!!. A co z innymi ulicami np. Z Płakowicką i innymi? Natychmiast wymienilbym swojego kopciucha na gazowe ogrzewanie. Panie radny do roboty, może nie jest jeszcze za pózno.

  2. Bardzo dużo osób starszych mimo kosztów wolałoby mieć ogrzewanie gazowe bo jest praktycznie bezobsługowe, a tak trzeba nająć kogoś do węgla, drzewa masa z tym pracy, tak samo z wymianą butli itd, może pan Radny Kobiałka przejdzie się po domach z listą kto byłby zainteresowany przyłączeniem do sieci>

  3. Panie Piotrze, prośba od mieszkańców. Proszę zainteresować sprawą radną powiatową, mieszkankę Płakowic !!!. Jest szansa na gazyfikacje, działajcie. Poparcie mieszkańców gwarantowane. To dla naszego wspólnego dobra. Dlaczego mieszkańcy trzech ulic i ośrodka maja być lepsi pod reszty. Kopciuchy do lamusa.
    P.s.Do redakcji- naglośnijcie sprawę, przekażcie temat radnym. Z góry serdecznie dziękujemy.

  4. Zanim rozpętacie aferę, dowiedzcie się bardziej szczegółowo dlaczego tylko te 3 ulice są brane pod uwagę i podajcie to ludziom do wiadomości. A więcej szczegółów na sesjach rady powiatu transmitowanych na żywo w internecie. Ale łatwiej po prostu zarzucić temat i buntować ludzi

  5. Robie prawko i tak sie zastanawialam bo mam koło domu uliczke jak sie jedzie Krawczyńskiego https://www.google.pl/maps/@51.1107251,15.5892228,3a,84.2y,37.56h,81.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFe8nn-B7v7aejLgmcu_Jzg!2e0!7i13312!8i6656 no i to jest skrzyżowanie chyba normale bo brak znaku że ulica z betonowych płyt to droga wewnętrzna i brak też znaku ustąp pierwszeństwa. Wychodzi więc na, to że wyjeżdzając z tej ulicy stosujemy zasade prawej reki tak?! Czyli osoba jadące od aleji do rynku mają mi ustąpić czy jak to jest??? We Lwówku jest wiecej takich ulic a przecież jak rodzina przyjedzie z Wrocławia to chyba ciężko wymagać żeby wiedzieli które to ulice są gminny a które wspólnotowe (bo tak to chyba ta sytucacja wygląda może od str. prawnej???) Pomocy Lwowecki.info!!!

  6. Mieszkańcy ul. Płakowickiej również są zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej. My mieszkańcy chcielibyśmy wiedzieć dlaczego jest to robione po cichaczu, dlaczego projektem objęto tylko trzy ulice.

  7. Ulica Złotoryjska! też pragną gazu! Nie tylko 3 ulice … Wiele mieszkańców na własną rękę już postawiło sobie butlę z gazem . Gdyby mieli możliwość podłączenia się pod gaz nie musieli by płacić dzierżawy za butle a nie ukrywajmy koszta roczne nie są małe … Proszę o zrobienie ankiety od mieszkańców sam Pan się przekona. Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here