Jest wniosek o kolejne płatne parkingi w Gryfowie Śląskim

31
184

Gryfów Śląski to jedno z nielicznych miast w rejonie dysponujący płatnymi strefami parkowania. Pierwsza powstała kilka lat temu i obejmowała zaledwie kilka miejsc przy ratuszu. W ubiegłym roku władze Gryfowa Śląskiego rozszerzyły ją o kolejne miejsca na ulicy Bankowej i Felczerskiej. Teraz pojawia się wiosek o rozszerzenie strefy płatnego parkowania. 

 

W dniu 18 czerwca 2019 roku radny Zygfryd Borkowski złożył wniosek o utworzenie płatnej strefy parkowania na ulicy Kolejowej. 

Wnioskuję o wprowadzenie strefy płatnego parkowania na ulicy Kolejowej, na odcinki od nr 2 do nr 13.

Powyższe wniosek składam na prośbę osób prowadzących działalność gospodarczą w tym rejonie miasta” –  czytamy we wniosku radnego.

Gryfów Śląski od lat boryka się z brakiem miejsc parkingowych. Te powstałe w ostatnim czasie problemu nie rozwiązały. Czy lekarstwem będą strefy płatnego parkowania? Co o tym sądzicie?

31 KOMENTARZE

 1. Radny Borkowski który lobbuje w imieniu jednego ze sklepikarzy i gdzieś ma zdanie mieszkańców którzy na tej ulicy mieszkają i nie chcą strefy płatnego parkowania. Do tego radny tam nie mieszka i z mieszkańcami nawet zdania w tym temacie nie zamienił.

 2. Jak sklepikarze z tej ulicy przestaną parkować swoje auta i pracowników to 3/4 ulicy bedzie wolne dla klientów. Tylko im oplaty są na ręke bo wpiszą w koszty i odliczą VAT a biedni mieszkańcy niech bulą.

 3. Zgadzam się, ale żeby można było wykupić kilkuminutowe postoje wprost proporcjonalne cenowo do postoju godzinnego. Ludziska zrozumcie że miejsc parkingowych jest za mało, a że w każdej rodzinie jest po kilka samochodów sytuacji nie ułatwia. Jestem z poza miasta i krew mnie zalewa jak nie można znaleźć miejsca parkingowego przed sklepem. Wiele stoi całymi dniami, bo to samochody mieszkańców.

 4. Na ul. Kolejowej powinni zrobić przede wszystkim płatny parking!!! Wreszcie można by było spokojnie iść na zakupy czy skorzystać z usług zabiegowych salonów znajdujących się przy tej ulicy. Masz sprawę, płacisz 2 lub 5 zł i odjeżdżasz po czasie. A nie stoją barany całymi dniami jak u siebie na prywatnej posesji. A najlepsze to są te skrzyneczki poustawiane na miejscach parkingowych. Porażka.

 5. Były mieszkaniec ul. Kolejowej-wszyscy macie rację, mieszkańcy tej ulicy, nie mają gdzie parkowac, przyjezdni również, a może by tak zagospodarować teren za zieleniakiem i obok totolotka na mały parking oczywiście z zielenią i infrastruktura typu stojak na rowery, ławka myślę, że 12-14 miejsc powinno by się zmiescic

 6. Straż miejska i tak już nie daje rady się obronić a jak trzeba będzie biegać aż na nokwjowa to pewnie zatrudnienie zwiększa
  Ciekawe ile strażnicy płacą za stanie całymi dniami na płatnym
  Na kolejowej zlikwidować murek przenieść budy i będą parkingi

 7. Panie radny ustawie parkomat na bankowej bo zamiejscowi szukają gdzie mają zapłacić za miejsce parkingowe . A teraz pytanie-dlaczego mamy płacić za waszą nieudolność? Dziwne że w czasie kampanii wyborczej padło kilka dobrych propozycji na zgospodarowanie miejsc a wy nic w tym kierunku nie zrobiliście tylko na łatwiznę po kieszeni mieszkańców. Kiedy znikną z parkingów dziwne skrzynki i wiaderka? Od tego są do wykupienia koperty-tej tylko przypominam. A dlaczego po wybudowaniu parkingu na Wojska Polskiego stoją auta w strefie skrzyżowania i za zakazem? Tym się wpierw zajmijcie.

 8. Kilka uwag Panie Radny. Przyjezdni szukają parkomat na Bankowej. Skoro mają tam płacić to nie mają obowiązku szukać bankomatu. Wybudowaliscie parking na Wojska Polskiego a auta na zakazie stoją jak stały również w strefie skrzyżowania jeździ policja strażnicy i nic! Dlaczego za waszą nieudolność mają płacić mieszkańcy. Przed wyborami wskazanych było tyle miejsc na parkingi i co po wyborach cisza? Kiedy wiaderka i skrzynki na miejsca parkingowych zajmą płatne koperty. Na początek zajmijcie się tym a potem dopiero walucie w mieszkancow

 9. Jestem mieszkańcem innego miasteczka i chciałem poinformować mieszkańców Gryfów że jeśli na danej ulicy jest parkomat i właściciel ma na danej ulicy adres zamieszkania to powinien dostać od miasta kartę mieszkańca gdzie na danej ulicy zamieszkania niepowinien ponosić opłat za parking

 10. A kiedy jakiś radny sprawi ( nie ze sam posprząta,ale sprawi że służby dbające o porządek na mieście to zrobią) że ktoś od czasu do czasu posprząta zaśmiecone i nie wykoszone oba place zabaw dla naszych najmniejszych pociech?Byłem dzisiaj z dzieckiem i tragedia.

 11. To jest jakaś kpina co dzieje się w tym mieście. Miasto 7 tysięcy ludzi i wszędzie parkomaty. Dlaczego we lwowku mieście powiatowym nie ma wgl parkomatow. Pan Borkowski upadł chyba na głowę i mocno się uderzył. Gdzie mają parkować mieszkańcy? Czy wgl ktoś pytał o zdanie? To miasto coraz bardziej schodzi na psy przez ludzi którzy nim zarządzają Pan Komuniznik juz dawno nie powinien pełnić funkcji burmistrza. Miasto gdzie pracownicy urzędu maja swój własny parking a mieszkańcy będą musieli trzymać auta w blokach. Nie pozdrawiam Zyga nadejdzie czas rozliczenia!

 12. Popieram pomysł radnego Borowskiego oraz przedsiębiorców z ulicy Kolejowej. Wielokrotnie potrzebowałem załatwić sprawę bądź dokonać zakupów na w/w ulicy to był problem z miejscem parkingowym. Uważam że powinni wprowadzić płatne miejsca parkingowe na ulicy Kolejowej z wyłączeniem 15 minut, które będą za free. Może wreszcie radny z komisji rozwoju i bezpieczeństwa miasta – gwiazda KPP Lwówek Śląski znajdzie sobie nowe miejsce parkingowe, bo do tej pory tam gdzie zaparkuje tam syf po sobie zostawia, czas wymienić sobie progi. Ciekawe jak to auto przechodzi okresowe badania techniczne?

 13. Panie radny Borkowski, a czemu nie poszedł Pan po całości. W całym Gryfowie wprowadzić wszędzie strefę płatnego parkowania. Działa Pan tylko dla jednego znajomego kolegi sklepikarza ? Niech Pan sprawiedliwe złoży wniosek aby W CAŁYM GRYFOWIE WPROWADZIĆ STREFĘ PŁATNEGO PARKOWANIA. Co ? Boi się Pan, że potem Pana mieszkańcy rozliczą ?

 14. Szanowny Panie radny M. K. dlaczego do tej pory nie udostępniał Pan żadnych interpelacji związanych z miastem w internecie ani na Facebooku? Tylko właśnie teraz odnoście płatnej strefy parkowania na ulicy Kolejowej? Bo chodzi o prywatny “ineres” (miejsce parkingowe)? Gdzie pan był do tej pory? Dziękuję radnemu Borkowskiemu za to że wziął ten problem we własne ręce. Pomysł popieram w 100%. Czekam na odpowiedź radnego M. K.

 15. może rozwiązaniem było by wyodrębnienie jakiejś części w pobliżu rynku np. na łąkach w okolicy Holzkonzept lub innej podobnej na budowę ciągu kilkudziesięciu garaży dla mieszkańców rynku i okolic – mieszkańcy myślę, że chętniej wykupią/wynajmą garaż dla bezpieczniejszego przechowywania swojego auta niż na ulicy – auto garażowane nie rdzewieje tak, dłużej jeździ bezawaryjnie a zimą odchodzi skrobanie szyb itp. więc z naszych ulic znikłoby wiele aut a miasto np. na sprzedaży lub wynajmie garaży zarobiło by lepiej niż na parkometrach do których dochodzi koszt obsługi i nadzoru czy ktoś nie parkuje bez opłaty…

 16. Najlepiej wsadźcie jeszcze co 3 miejsce parkingowe drzewa by był cień i lepsze powietrze tak jak robią to Niemcy. Panie Borkowski do dzieła! Obok parkomatu zasadzić drzewa:)

 17. To na Felczerskiej jest płatny parking nie widziałem go nigdy. Dobry pomysł to płatne parkingi ale nie dla mieszkańców każdy powinien dostać tabliczkę nalepkę na auto i może parkować za darmo a reszta płaci jest sprawiedliwie a nie co teraz nie ma gdzie stanąć a większość obcych rejestracji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here