Miłośnicy biegania zawitali do Gryfowa Śląskiego

0
1240

Po dwóch latach przerwy spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią COVID dziś do Gryfowa Śląskiego powrócili miłośnicy biegania. Ponad stu trzydziestu zawodników i zawodniczek wystartowało w tegorocznym jedenastym Biegu Gryfitów. Wydarzenie jest częścią Święta Miasta – 780- lecia Gryfowa Śląskiego.

 

Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, a ponadto promocja Doliny Kwisy i gmin: Gryfów Śląski, Olszyna i Leśna oraz jezior złotnickiego i leśniańskiego – tłumaczą organizatorzy ze Stowarzyszenia Aktywny Gryfów ,,Cross Gryfitów”.

Zawodnicy mieli do wyboru jeden z dystansów, tj. osiem, lub osiemnaście kilometrów. Trasa biegu prowadziła drogami asfaltowymi, szutrowymi i trawiastymi z gryfowskiego rynku wokół jezior złotnickiego i leśniańskiego przez miejscowości: Karłowice, Zapusta, Złotniki, Złoty Potok i Wieżę.

– Ta krótsza trasa prowadzi przez kładkę na jeziorze złotnickim – tłumaczył nam Mariusz Dragan współorganizator wydarzenia, który wspominał, iż dłuższa trasa przebiegała przez koronę zapory i dodawał, że meta w tym roku zlokalizowana jest wprawdzie na Bulwarze nad Kwisą, ale nieco bliżej mostu.

Miłośników aktywnego spędzania czasu nie zniechęcił dziś nawet przelotny deszcz. Do gryfowa Śląskiego zawitali zawodnicy m.in. z powiatów: lwóweckiego, lubańskiego, czy zgorzeleckiego.

Kilka minut po starcie zawodników w Biegu Gryfitów po raz kolejny na malowniczo położone trasy ruszyli także uczestnicy marszu Nordic Walking.

Wydarzenie jest zabezpieczane przez wolontariuszy, strażaków z gminy Gryfów Śląski oraz lwówecką policję. Zakończenie dzisiejszych zawodów planowane jest na ok. godzinę 13. Wręczenie medali odbędzie się na gryfowskim rynku.

PROGRAM 780- LECIA GRYFOWA ŚLĄSKIEGO

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here