Potężny pożar budynku mieszkalnego. Prawdopodobnie od wybuchu butli z gazem

2
6004

Najprawdopodobniej wybuch butli z gazem doprowadził do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu cały czas działają strażacy. Trwa akcja gaśnicza. To kolejny pożar w gminie Wleń na przestrzeni ostatnich kilku dni. W piątek spalił się niezamieszkały budynek w Marczowie. Dziś, niestety ogień pojawił się w domu, w którym zamieszkiwało dziesięć osób, w tym małe dzieci.

 

Zastępy straży pożarnej z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP we Wleniu i OSP w Pilchowicach walczą w tej chwili z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło tuż po godzinie 13 w miejscowości Łupki koło Wlenia. Wstępnie za przyczynę przyjmuje się wybuch butli z gazem.

Oprócz strażaków na miejscu jest policja i pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne.

W budynku zamieszkiwało trzy rodziny. Nikt z mieszkańców nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jednak rodziny z dziećmi, w tym jednym niemowlakiem będą potrzebowały pomocy. Z domu wszyli, tak jak stali. Nie mają nic.

 

Więcej szczegółów już wkrótce. Poniżej materiał WIDEO

Aktualizacja (godz. 17:00)

 

Na chwilę obecną działania strażaków na miejscu dobiegają końca. Zastępy OSP dogaszają budynek. Na miejscu działały dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP Wleń, OSP Pilchowice, OSP Radomice. Pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i policja. Straty wstępnie szacuje się na ponad 200 tysięcy złotych.

POMOC DLA POGORZELCÓW – W POŻARZE STRACILI WSZYSTKO

2 KOMENTARZE

  1. Ubezpieczenie domu czy mieszkania nie jest drogie, a jednak zdecydowana większość ma w nosie opłacanie składki. A potem tragedia! Polisa nie uchroni od głupoty, ale zagwarantuje środki na życie.
    Pozdrowienia dla p. Agnieszki, który dobytek, który straciła w pożarze zakupiła ze skradzionych pieniędzy…
    Karma wróciła.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here