Olbrzymi pożar budynku. Pozostały tylko zgliszcza. WIDEO

4
4960

Przepięknie położony, ponad stuletni budynek mieszkalny wraz z przyległymi zabudowaniami gospodarczymi stanął dziś w płomieniach. Na miejscu trwa akcja gaśnicza

 

Do zdarzenia doszło około godziny 16. w Marczowie koło Wlenia. Położony w przepięknym miejscu, nieco na uboczu, stary dom wraz z przyległymi do niego zabudowaniami stanął w ogniu. Płomienie szybko objęły drewnianą konstrukcję.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP Wleń, jednak po przybyciu pierwszych zastępów widać było, iż stara drewniana konstrukcja cała jest objęta ogniem. Kilkunastometrowe płomienie unosiły się nad obiektem. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji podając kilka prądów wody. Akcja nadal trwa.

Przyczyny pożaru wyjaśniać będzie policja, jednak trudno przypuszczać, by od dłuższego czasu niezamieszkały dom sam się zapalił.

Aktualizacja:

Ostatecznie na miejscu działały 3 zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, plus oficer operacyjny oraz dowódca jednostki, a także dwa zastępy z OSP Wleń, i po zastępie z OSP Milęcice, OSP Wojciechów i OSP Radomice.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here