Pomoc dla pogorzelców. Potrzebne jest WSZYSTKO!

4
2729

Trzypokoleniowa, dziesięcioosobowa rodzina, której najmłodszy członek ma zaledwie miesiąc w pożarze domu straciła dosłownie wszystko. Po wybuchu butli z gazem ogień błyskawicznie objąć niemal cały budynek. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niemniej uciekając wyszli z domu tak jak stali. I zostali z niczym. Czego nie strawił ogień, zostało zalane.

 

Pożar domu w Łupkach

W środę kilkanaście minut po godzinie 13. Do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku w miejscowości Łupki koło Wlenia. Zgłaszający poinformowali, iż do pożaru doszło w wyniku rozszczelnienia butli gazowej. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali strażacy z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz jednostki OSP z gminy Wleń.

Potężny pożar budynku mieszkalnego. Prawdopodobnie od wybuchu butli z gazem

Akcja gaśnicza

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów nad budynkiem unosiły się gęste kłęby dymy, z okien wydobywał się ogień. Mimo sprawnych działań budynek spłonął niemal doszczętnie. Czego nie strawił ogień, to zostało zalane przez strażaków.

Rodzina

Trzypokoleniowa, dziesięcioosobowa rodzina straciła nie tylko dach nad głową, ale także wszystkie, dosłownie wszystkie rzeczy. Nie mają odzieży, mebli, … dzieci straciły zabawki, biurka, …

Pomoc dla pogorzelców

Z pomocą ruszyła szkoła, do której uczęszczają starsze dzieci. Już w środę po południu udało się rodzinie zebrać trochę ubrań i najpotrzebniejszych rzeczy. Potrzeby są jednak ogromne. Akcję koordynują najbliżsi poszkodowanych.

Nie potrzeba już ubrań ani obuwia!

Pilnie potrzebne są łóżka, pościel, pralka, lodówka, biurka, stół, krzesła, wyposażenie kuchni (AGD), naczynia, przybory szkolne, zabawki, pieluchy (rozm. 5 i rozm. 2), kosmetyki (szczególnie dla niemowlaka)… Potrzebna jest także chemia, wszelkiego rodzaju proszki, płyny, …

Osoby, które chciałby pomóc pogorzelcom proszone są o dostarczenie rzeczy pod adres: Łupki 24, 59-610 Wleń. Przed wyjazdem warto się skontaktować z Panią Beatą, która koordynuje akcje pomocy pod numerem tel.: 506 228 529.

Za każdą formę pomocy z góry dziękujemy!

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here