#AniJednejWiecej. Dziś i jutro manifestacje

29
2276
grafika poglądowa

W sobotę 6 listopada i niedzielę 7 listopada w wielu miastach naszego kraju, także w naszym regionie planowane są manifestacje pod hasłem „#AniJednejWiecej”.

 

Impuls do manifestacji jest śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny, której odmówiono wykonania aborcji. Powodów do wyrażenia swojego niezadowolenia protestujący mają jednak zdecydowanie więcej. Kilka dni temu do marszałek sejmu wpłynął projekt nowelizacji kodeksu karnego.

Projekt dotyczy przywrócenia stanu zgodności z konstytucją w zakresie ochrony życia dzieci poczętych, a także rozciągnięcia stosowania przepisów Kodeksu karnego dotyczących ochrony zdrowia i życia ludzkiego na dzieci poczęte, skutkiem uchylenia ustawy będzie również wprowadzenie bezwzględnego zakazu przerywania ciąży” – czytamy na stronach Sejmu RP.

Projekt ten wprowadza wiele zmian w kodeksie karnym. Jednym z jego pierwszych punktów są zmiany w art. 115, w którym dodaje się § 25 w brzmieniu: „§25. Dzieckiem jest człowiek w okresie od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności; dzieckiem poczętym jest dziecko w okresie do rozpoczęcia porodu w rozumieniu art. 149”.

 • W sobotę 6 listopada 2021 roku na ulicę wyjdą mieszkańcy Bolesławca.

„Spotkajmy się w bolesławieckim Rynku w sobotę 6.11.2021 o godzinie 16.30 by wyrazić swoją niezgodę, żal i bezsilność. Przyjdź z transparentem, światełkiem, stań w cichym proteście… bo nie ma naszej zgody!” – apeluje na swoim profilu Bolesławiecki Strajk Kobiet.

 • Natomiast w niedzielę 7 listopada 2021 roku manifestacja pod hasłem: „Marsz Żałobny” odbędzie się także w Jeleniej Górze. Jej uczestnicy przejdą spod Castoramy na plac Ratuszowy.

„Przejdziemy NA CZARNO, ze zniczami przez Jelenią Górę. Za KOBIETY. Za DZIECI. Za PRZYSZŁOŚĆ. Za PRZESZŁOŚĆ. Za STRACH. Za strach MĘŻCZYZN. Za WOLNOŚĆ.” – czytamy na stronach organizatorów jeleniogórskiego protestu.

29 KOMENTARZE

 1. Aborcja jest dopuszczana w wypadku zagrożenia życia matki, w tym wypadku doszło do zaniedbań ze strony lekarzy, więc powinien za to odpowiedzieć szpital.
  A wy dalej łykajcie wszystko jak pelikany.

    • Nie odwracaj kota ogonem! To nie błąd lekarzy bo lekarze doskonale wiedzieli co się dzieje w organizmie tej młodej kobiety tylko poprzez barbarzyńskie prawo jakie stworzyli fanatycy pisowscy na czele z panią Julią mieli związane ręce.Najpierw poczytaj w internecie jak lekarze działali w takich sprawach przed wydaniem wyroku przez “TK’ pani Julii a następnie poczytaj też w internecie całość wyroku “TK” pani Julii.Jeżeli to zrobisz to myślę,ze nie napiszesz więcej takich bzdur. Trzeba być naprawdę zagorzałym fanatycznym pisowcem aby nie zrozumieć,ze w obecnej sytuacji prokurator jakby zajął się taką aborcją (a zająłby się z urzędu bo to byłaby aborcja) to miałby do dyspozycji kilkadziesiąt interpretacji tego “prawa” w/g własnego widzimisię ,wystarczyłoby aby sprawę prowadził prokurator pokroju Świączkowskiego albo Piotrowicza. To jest identyczna sprawa,toczka w toczkę jak z niepokornymi sędziami,gdzie interpretacji ich “łamania prawa” tylko w jednym punkcie jest w każdym przypadku wytoczone przez Radzika stosy.

  • Drogie dziecko PiSowskie piszesz oczywiście nie jak “pelikan”, “…Aborcja jest dopuszczana w wypadku zagrożenia życia matki …” tylko jedno ALE i to mówi wielu prawników i naukowców lekarzy. Przy tych drakońskich przepisach i przy tych rządzących fanatykach nad którymi trzyma “łapę” polska filia brazylijskiej sekty Ordo Luris ze znaną naszą klasyczką,można mieć potem z setkę interpretacji czy ta aborcja została zrobiona potrzebnie,akurat w czasie,czy nie można tego było odłożyć lub w inny sposób zaradzić. To wszystko będzie zależało jak to zinterpretuje prowadzący prokurator. Bardzo celująco wczoraj powiedział Tusk (polityk nie z mojej bajki),że po tej zmianie przepisów na obecnie drakońskie,kobietę w ciąży aż do rozwiązania prowadzi nie lekarz ginekolog a prokurator a nasza znana klasyczka chce jeszcze bardziej dokręcić śrubę aby za takie rzeczy karać dożywociem.

 2. Nie! To prawo każe czekać lekarzom z interwencją, aż będzie zagrożone życie matki! Ciąża patologiczna nie może być terminowana zanim takie zagrożenie nie nastąpi! A że granica między życiem a śmiercią jest cieniutka… – tego już patologiczni fanatycy pisslamu nie rozumieją (jak i wielu innych ciut bardziej skomplikowanych pojęć lub zjawisk).
  XXX – prezentuje pan/pani/ono klasyczny “przekaz dnia” partii rządzącej, której to politycy komentują tę sytuację w stylu suskiego (cyt. “przecież to biologia, że kobiety umierają”) lub w stylu dudy (milczenie). Relatywizuje pan/pani/ono współudział zwolenników partii rządzącej w tworzeniu “prawa śmierci”, jakie ma miejsce w Polsce od 2015. Prawo tworzone przez PiS niesie śmierć: kobiet, dzieci, ludzi na granicach Polski, ludzi LGBT. I nie odpowiadają za to tylko politycy, którzy to prawo tworzą. Odpowiadają za to także zwolennicy takich rozwiązań ślepo wsłuchani w to, co im Kurski wciska w ich masę mózgopodobną.

  • W pelni się zgadzam z ta oceną w sam punkt. To wina Trybunału Konstytucyjnego i PiS z Kaczyńskim na czele ktorzy wprowadzili ustawą zakaz aborcji zdeformowanego i nieuleczalnego płodu. Ustawa pozwala na usunięcie ciązy dla ratowania życia kobiety, ale TK zakazał usuwania płodu nieuleczalnie chorego ktory umrze zaraz po porodzie. Co ma zrobić lekarz? Moze czekać aż płód umrze w łonie matki i dopiero potem ratować kobietę. Jeżeli usunie ten płód ktory będzie jeszcze żył w łonie matki to znaczy że dokonał aborcji i grozi mu więzienie. Lekarz musi czekać więc na śmierć płodu w łonie matki lub na to że matka ten płód urodzi chociaż on i tak umrze po paru godzinach. Dopiero potem lekarz ma podstawę do ratowania kobiety. Czyli to prawo niesie śmierć kobiet. Całe ustawodawstwo PiS to śmierć. Śmierć na granicach, śmierć kobiet, smobójstwa osób LGBT, PiS nie wprowadza obowiązku szczepień ze względu na swój elektorat wyborczy co rownież niesie śmioerć dla ludzi zakarzonych. Ci co wierzą jeszcze w PiS to jednak jest skrajny ciemnogród dodatkowo otumaniany przez TVP Kurskiego. I to jest tragedia Polski!!!!!

  • Jak to co zrobić? Przygarnąć przez PiS,toż to wasz wierny elektorat,dostawszy do ręki 500+ musi to jakoś wydać.Wystarczy popatrzeć co robią i wystarczy posłuchać co mówią.

  • Lekginek, iras, as – nie macie matek? sióstr? żon? córek??? Obrzydliwe te wasze szowinistyczne teksty. Leczycie sobie nimi swoje kompleksy???
   Florynce Kennedy kiedyś powiedziała: “Gdyby mężczyźni zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem”. I jeszcze tekst z wielu transparentów dzisiejszego wieczoru: “nie chcesz aborcji? – to jej sobie nie rób!!!”.
   Wara wam od czyjegoś życia, ciała czy światopoglądu!

 3. To sobie teraz lekarze będą lekceważyć życie pacjentów skoro mają takich obrońców. Błędy lekarze popełniali zawsze i faktycznie nigdy włos im z głowy nie spadł.

 4. Oglądam właśnie w telewizji Marsze dla IZY z Pszczyny. Jestem pod wrażeniem tego co widzę i nie chodzi mi o ilość ale o istotę sprawy dla której ci ludzie wyszli.W większości pokazywanych miast ludzie szli w ciszy,w zaskakującej ciszy w powadze i zadumie a ta cisza coś wróży jak w filmie “Dwa złote kolty”.Bardzo mnie nie spodobało się jak we Wrocławiu feministki na czele żałobnego pochodu zaczęły podskakiwać,robiąc z powagi sytuacji małą niepotrzebną groteskę.Jakże eksytującą atmosferę w tych marszach dla tej niepotrzebnej śmierci młodej dziewczyny z Pszczyny nadałaby puszczana w tej ciszy co pewien czas pieśń,znana z wiecu w Gdańsku po śmierci Adamowicza,pieśń “The Sound of Silence” a do tego jeszcze podczas tej pieśni uniesione w ciszy zaciśnięte pięści. W ogóle uważam,że ta pieśń obecnie powinna stać się hymnem opozycji na każdym wiecu i powinna być puszczona przed domem wodza narodu 13 grudnia! Ta pieśń doprowadza do dreszczy jak ją się słucha a słowa jej w tłumaczeniu na polski są w internecie i bardzo a to bardzo na czasie.

 5. Przywrocic pelo do wladzy,pidwyzszyc vat,otworzyc granice,zabrac te biedne 13 i 14 polikwidowac sluzby zgadzac sie na wszytko co Bruksela powie, acha zamknac Turow i bedzie SUPER!!!

 6. Zgodnie z prawem Państwo Polskie zamordowało swoją obywatelkę.
  I taka jest prawda. Możecie wypisywać różne rzeczy, różnie się tłumaczyć ale prawdy, przykrej prawdy nie da się ukryć.

 7. Przepisy nadal dopuszczają możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu.
  Albo lekarzom się nie chciało albo nie znają prawa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here