Już ponad pół tysiąca zachorowań na koronawirusa

7
2668

Na całym świecie zanotowano do tej pory 303 tys. przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (28.484 nowych przypadków), oraz 12.977 zgonów (1.597 nowych zgonów). [Daneworldometers.info,godz. 21:30, 31.03.2020r]

 

Centrum Analiz Strategicznych opublikowało nowy raport dotyczący sytuacji związanej z koronawirusem, w którym m.in. czytamy:

 • Włochy: 53.578 stwierdzonych przypadków zakażeń (+6557 w ciągu doby), 4825 zgony (+793 w ciągu doby), 6072 wyzdrowienia.- Włoski Instytut Zdrowia w analizie dotyczącej zgonów spowodowanych koronawirusem podaje, że u 23,5% zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, u ponad 26%-dwa schorzenia, u 48%-trzy lub więcej,natomiast u 1,2% ofiar nie było chorób współistniejących.
 • Niemcy: 22.213 stwierdzonych przypadków zakażeń (+2365 w ciągu doby), 84 zgony (+16 w ciągu doby), 209 wyzdrowień.- W Niemczech trwają prace nad wprowadzeniem ustawy kompleksowej ochrony najemców i dłużników, która ma zapobiec trudnościom społecznym wywołanym kryzysem związanym z pandemią koronawirusa.
 • Francja: 14.459 stwierdzonych przypadków zakażeń (+1847 ciągu doby), 562 zgony (+112 w ciągu doby), 1587 wyzdrowień.
 • Hiszpania: 25.374 stwierdzonych przypadków zakażeń (+3803 w ciągu doby), 1378 zgonów (+285 w ciągu doby), 2125 wyzdrowień.

 

Z podanej wczoraj wieczorem informacji Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 66 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego z 21.03.2020 godz. 20:50:

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 2854,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2550,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 75 .

Wielką burze w sieci wywołała śmierć głogowianina, który był objęty kwarantanną i apel starosty głogowskiego do ministra, żeby nie okłamywać społeczeństwa.

W sobotę policyjny patrol kontrolując jeden z adresów w Głogowie zaniepokojony brakiem kontaktu z osoba objętą kwarantanną domową zawiadomił straż pożarną. Po dostaniu się do mieszkania ujawniono tam ciało 45-latka.

Ta osoba czekała na testy na koronawirusa. Osoby, które są w kwarantannach, mają problem z wykonaniem testów. Sanepidy zgłaszają zapotrzebowanie na testy, i tych testów te osoby nie mają wykonywanych. Jeżeli osoby, które podejrzewają u siebie wirusa nie pojadą osobiście do szpitala zakaźnego czas oczekiwania to kilka dni – mówi starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Oświadczenie w sprawie śmierci głogowianina i wypowiedzi starosty głogowskiego wydał WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI.

W związku ze śmiercią 45 letniego mieszkańca Głogowa w dn. 21.03.2020 informuję, że obecnie nieznana jest przyczyna zgonu i trwa badanie okoliczności śmierci mężczyzny.
Apeluję o powstrzymanie emocji i wypowiedzi, bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci.
Jednocześnie w odniesieniu do słów Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka informujemy, że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie.
Przekazujemy wyrazy współczucia dla rodziny.

Przyczyny śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

W niedzielny poranek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację, iż w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 547/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Nie wiemy dlaczego Ministerstwo podaje, iż śmiertelnych przypadków jest 5, skoro kilka dni temu informowało o szóstej ofierze.

W kontekście tych najnowszych informacji nieco dziwnie wygląda raport Centrum Analiz Strategicznych, który wskazuje, iż liczba zakażonych jest znacznie większa.

źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

7 KOMENTARZE

 1. 6ta osoba miala sepse i zmarla na sepse na koronowirusa jeszcze nikt naprawde nie zmarl , roznosi sie nie wirusa bo on juz jet w powietrzu a ta pierunska zmutowana grype, nie zapominajmy ile osob poumieralo na swisnka grype teraz do tego dochodzi wirus a dla ludzi horych to bomba atomowa po co to sie oszukiwac jak mozna uciec przed wirusem jak wirusy sa beda wsrod nas a choroby niestety atakuja i bakterie siepo ludziach roznosza , unikajmy ludzi chorych przeziebionych a bedzie wszystko w normie a przedewszystkim powinnismy wykonywac szczepienia zeby organizmy sie bardziej uodparnialy

 2. W Angli jest jeszcze gorzej. Osoba z objawami koronawirusa ma siedzieć w domu wraz z całą rodziną na kwaranntanie. Nikt nie robi żadnych testów. Mają tylko dzwonić gdy sytuacja będzie naprawdę ciężka.

 3. Do Anonim.
  Po ortografii to Ty na eksperta nie wyglądasz. A trzeba się pilnować i próbować zapobiegać za wszelką cenę. Mądrości to będziemy wygłaszać, jak minie ta zaraza a zatem i nasza wiedza będzie większa.

 4. No tak, “nikt nie umiera na koronawirusa”. Tylko dziwnym trafem ludzie z innymi schorzeniami zaczynają padać jak muchy albo lądują na respiratorze po tym, jak się zarażą. Skoro przy tym jesteśmy, to nikt też nie umiera na HIV. Po prostu z powodu obniżonej odporności ludzie umierają z powodu grypy. Skoro nie jest to dla ciebie nic strasznego, to jak dla mnie możesz się i jednym i drugim spokojnie zarazić internetowy mędrku.

 5. Witam. Taka moja propozycja by założyć konto na Facebooku grupowe osób w kwarantannie i nie tylko. Myślę że wiele osób nawet spoza kwarantanny by się dołączyło, może przepływ informacji by się zwiększył, a może udało by się komuś pomóc w potrzebie. Taka moja propozycja. Załóżcie proszę bo niestety ja nie potrafię. Wiem wstyd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here