Lwówecka policja apeluje o współpracę

4
1428

W ostatnim czasie coraz częściej docierają do nas sygnały o kradzieżach w regionie. O tych dużych, jak na przykład kradzieże samochodów, po te małe jakimi są kradzieże wkładów do samochodowych lusterek.

 

Małe czy duże kradzieże – nie ma znaczenia. Żadne nie powinny mieć miejsca. W ostatnich dniach sporo uwagi poświęciliśmy także aktom wandalizmu, czy pojawiającym się niczym grzyby po deszczu dzikim wysypiskom śmieci. Lwóweccy policjanci apelują abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczeństwo.

Widzisz, reaguj!

Reagowanie na wykroczenia lub przestępstwa, których jesteśmy świadkami, nie tylko wpływa pozytywnie na poziom bezpieczeństwa, ale także jasno daje do zrozumienia sprawcom wykroczeń i przestępstw, że społeczeństwo nie toleruje zachowania niezgodnego z prawem. – wyjaśnia st. post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

Jak reagować bezpiecznie i mądrze? Telefon alarmowy

Najprostszym, a zarazem najefektywniejszym sposobem reakcji na wykroczenie jest wykonanie telefonu pod numer alarmowy 112 i zgłoszenie dotyczące wykroczenia lub przestępstwa, wówczas na miejsce zostaną zadysponowani funkcjonariusze, którzy podejmą stosowne czynności służbowe w związku ze zgłoszeniem. – dodaje rzecznik lwóweckiej policji

4 KOMENTARZE

  1. Co z tego ,że zostanie złapany te wandal jeżeli Sądy w Polsce wypuszczą go zaraz na wolność lub skarzą na karę w zawieszeniu i czego oni maja się bać?, nie ma kar dla takich bandytów dla tego są coraz bezczelniejsi i bezkarni, taki wandal powinien odczuć karę i siedzieć w więzieniu oraz odpracować i oddać z nawiązką za te straty na jakie naraził daną osobę, w naszym mieście brakuje monitoringu i to na ulicach kluczowych dla miasta np. przed remontem Baszty lubańskiej na tej baszcie była zamontowana kamera a po remoncie już jej nie ma a co się stało jest już nie potrzebna? a na ulicy Orzeszkowej w nocy czasem dzieją się straszne rzeczy co z tego , że zadzwoni ktoś na Policję jak zanim ona przyjedzie to tych chuliganów już nie ma ponieważ sobie poszli i tak jest w wielu miejscach w naszym mieście kamery musza być i obserwacja przez służby całego miasta również wtedy będzie o wiele bezpieczniej, apel do Pani Burmistrza wydaje Pani nie mało pieniędzy na remonty naszego miasta to może jeszcze wysupła Pani trochę grosza na monitoring.

  2. To prawda, miasto monitorowane ale chyba tylko sam rynek lub sklepy z alkoholem. Ulica Jaśkiewicza, nie ma tam żadnej kamery, a coraz niebezpieczniej się robi. Wszystkie ulice wjazdowe na teren miasta powinny mieć kamery to chyba logiczne !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here