Tak się parkuje w Lwówku Śląskim

11
1306
zdjęcie nadesłane przez czytelników Lwówecki.info - dziękujemy

O tym, iż w Lwówku Śląskim kierowcy mają spore problemy z parkowaniem wiedzą chyba wszyscy. To jednak nie zwalnia z myślenia i szacunku dla pieszych.

 

Na chodnikach, trawnikach, a nawet na przejściach dla pieszych. Tak w Lwówku Śląskim parkuje się samochody. Po tym jak w ostatnim czasie w wyniku przebudowy górnej części rynku i wyłączenia go z ruchu ubyło kolejnych kilka miejsc problem się spotęgował.

Przykładów nie brakuje. Na ulicy Orzeszkowej, ulicy Sienkiewicza, czy – chyba królującej w nieprawidłowym parkowaniu – ulicy Kościelnej nieprawidłowo zaparkowane auta spotkać możemy niemal w każdym momencie.

Pamiętajmy, iż obowiązkiem kierowców jest pozostawienie 1,5 m szerokości chodnika dla pieszych. Nie możemy również parkować pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, a już kategorycznie zabrania się parkowania na przejściach. Szanujmy się na wzajem.

11 KOMENTARZE

  1. Takie parkowanie to już tradycja. Łamanie zakazu będzie to tej pory i staje się już nawykiem. Tylko w tym wszystkim jest dziwne zachowanie się policji i straży miejskiej. Najważniejsze teraz to maseczka, szybko i sprawnie. A nieprawidłowo parkujący pojazd to już problem dla służb. Mamy się szanować, więc przestrzegajmy określonych zasad a jak to nie pomaga niestety trzeba się liczyć z konsekwencjami.

  2. Może gdyby parking który jest obok nie był zapełniony samochodami mieszkańców pobliskich bloków to by ludzie mieli gdzie parkować. Wystarczyłby płatny parking i problem z głowy

  3. A może mieszkańcy zostali pozbawieni miejsc parkingowych?! To mamy się usuwać bo raz na tydzień przyjedzie turysta? Albo z wiochy na zakupy? Wprowadźmy to co w Bolesławcu. Płatny postój, ale dla mieszkańców darmowy.

  4. I tu właśnie pojawia się myśl… Dlaczego w mieście nie ma parkomatów? Nie bylo by wtedy problemu żeby normalnie zaparkować w mieście, a tak to cała elita mieszkająca w blokach przy rynku całymi dniami trzyma tam samochody, a jak ktoś inny chce zaparkować to już nie ma miejsca….. Praktycznie za każdym razem jeździ się w kółko bo nigdzie miejsca nie ma… To teraz nie róbcie gówno burzy tylko uderzcie w burmistrz żeby parkomaty na rynku robiła.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here