Co się stało z zaginionym dzieckiem? Piąty dzień poszukiwań

7
4758

To już piąty dzień poszukiwań zaginionego 3,5 letniego Kacpra Błażejowskiego. Prowadzona od poniedziałku akcja poszukiwawcza zaginionego w Nowogrodźcu chłopca na razie nie przynosi rezultatów. Mimo znacznych sił i środków zaangażowanych w jej prowadzenie dziecka nie udało się odnaleźć.

 

Policja cały czas weryfikuje wszystkie napływające informacje, które mogą przyczynić się do odnalezienia Kacperka. 3,5-latek ostatni raz widziany był na ogródkach działkowych w Nowogrodźcu, gdzie przebywał wraz z ojcem i jego kolegą. Chłopiec jeździł na rowerku i w pewnym momencie zniknął ojcu z pola widzenia. Wówczas rozpoczęto zakrojone na szeroką skalę poszukiwania.

Zarzuty dla ojca zaginionego dziecka

W środę ojciec dziecka został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzut z artykułu 160 kodeksu karnego:

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo.

Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został przewieziony bezpośrednio do aresztu, gdyż wcześniej był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Śledczy przesłuchali także matkę dziecka i mężczyznę, z którym ojciec spożywał alkohol.

Gdzie jest zaginiony chłopiec?

Jak na razie nie natrafiono na żaden ślad. Jedną z bardziej prawdopodobnych wersji jest ta, iż dziecko wpadło do rzeki. Mundurowi nie wykluczają jednak innych scenariuszy.

Dziś płetwonurkowie przeczesują koryto Kwisy i jej brzegi na kilkukilometrowym odcinku między Parzycami i Osiecznicą pod Nowogrodźcem.

 

Rysopis zaginionego dziecka

Zaginął:
KACPER BŁAŻEJOWSKI, LAT 3,5
MIESZKANIEC NOWOGRODŹCA
POWIAT BOLESŁAWIECKI
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dziecka przed godz. 19.00 w dniu 27 kwietnia 2020 roku.

Chłopiec był ubrany w czarne spodnie typu bojówki, koszulkę w poziome pasy biało-czerwone z nadrukiem głowy Myszki Miki oraz szare sportowe buty.

Osoby znające miejsce pobytu dziecka lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu na numer telefonu 75 6496 200 lub 201. – apeluje asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

Czytaj także:

7 KOMENTARZE

    • Ale nie ma opcji by ciało przepłynęło przez elektrownie w Parzycach, przez kratę wpływową do turbiny nie przejdzie., bokiem nie było takiej możliwości poniewarz już od kilku lat mamy tak niski poziom wody że woda tylko na turbinę ledwo Starcza a gdzie by bokiem płynęła. Więc wytłumacz mi jak inaczej mogło by popłynąć słucham??

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here