Zwiedzamy Sky Walk Świeradów- Zdrój. Największą w Polsce ścieżkę w chmurach

8
13950

Sky Walk Świeradów- Zdrój jest największą wieżą widokową w Polsce. Wznosi się ona na wysokość 62 metrów a na szczyt prowadzi łagodnie wznosząca się ścieżka o długości 850 metrów.

 

Spacer w chmurach

Tuż przed wielkim uroczystym otwarciem ścieżki w chmurach mieliśmy okazję zobaczyć ją z bliska a dzięki uprzejmości osób nią zarządzających także wejść na jej szczyt. Niestety, podczas naszego ponad 20 minutowego spaceru pogoda diametralnie się zmieniła. Silny wiatr oraz mżawka odebrały nieco uroku tej atrakcji.

Atrakcje Sky Walk

Po drodze naszą uwagę przykuwała stalowa konstrukcja i z każdym kolejnym metrem drogi coraz ciekawsze widoki. Na szczycie oprócz zapierających dech w piersiach panoram na odwiedzających czeka tak zwana pajęczyna oraz szklana platforma widokowa. Ze szczytu wieży na ziemię można zjechać korzystając ze 105 metrowej zjeżdżalni grawitacyjnej. A już wkrótce inwestycja ma zostać uzupełniona o dodatkowe atrakcje.

Najdłuższy w Polsce most wiszący

Jak tłumaczy nam Pan Oskar Bronicki operator Sky Walk u stóp wieży powstanie plac zabaw dla dzieci oraz najdłuższy w Polsce most wiszący.

Nocne zwiedzanie Sky Walk Świeradów- Zdrój

Jedną z ciekawostek w świeradowskiej atrakcji ma być nocne zwiedzanie. Tego typu nocne eskapady mają być organizowane kilka, kilkanaście razy w roku.

Największa wieża widokowa w Polsce

W ciągu ostatnich lat w Europie powstało kilkanaście podobnych konstrukcji, każda z nich generuje ruch turystyczny na poziomie kilkuset tysięcy turystów rocznie. Podobna inwestycja w Dolnej Morawie w ciągu roku wygenerowała ruch turystyczny na poziomie 300 tys. turystów. Teraz wielka szansa na zwiększenie ruchu turystycznego stanęła przed Świeradowem- Zdrój. Czy Miasto wykorzysta tą szansę i zachęci odwiedzających do zostawienia w uzdrowisku większej sumy pieniędzy a może i do dłuższego pobytu? O tym z pewnością przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Wielkie otwarcie Sky Walk Świeradów- Zdrój

Wielkie otwarcie Sky Walk – ścieżki w chmurach będzie miało miejsce już w czwartek, 3 czerwca 2021 roku.

Obejrzyj krótkie wideo. Zobacz, jak wygląda największa w Polsce ścieżka w chmurach

Vouchery – darmowe wejściówki

Władze Świeradowa- Zdroju informują swoich mieszkańców o voucherach – darmowych wejściówkach na ścieżkę w chmurach Sky Walk.

„Zameldowanym mieszkańcom Świeradowa- Zdroju rozdawane będą vouchery uprawniające do darmowego, jednokrotnego wejścia na wieżę Sky Walk”. – czytamy w Notatniku Świeradowskim.

Vouchery będą rozdawane w:

 • Od 10.06.2021 r. w Stacji Kultury przy ul. Dworcowej 1 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00.
 • Od 11.06.2021 r w Małym Domku przy Czarcim Młynie przy ulicy Lwóweckiej 5, od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00.

Przy odbiorze voucherów należy okazać dokument potwierdzający tożsamość i zameldowanie na terenie Świeradowa- Zdroju.

Cennik Sky Walk Świeradów- Zdrój

 • Osoba dorosła: 49 zł
 • Dziecko do lat 3: bezpłatnie
 • Dziecko: 3 – 12 lat: 39 zł
 • Grupa szkolna: 35 zł/ os
 • Grupa powyżej 25 osób: 45 zł/os.

Zjeżdżalnia Sky Walk Świeradów- Zdrój

 • 1 jazda: 9 zł
 • 6 jazd: 50 zł

Godziny otwarcia ścieżki w chmurach

Wieża widokowa będzie pracować od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10 do 20.

8 KOMENTARZE

 1. Jak dla mnie mało trafiona lokalizacja. Pytanie, czy aby na pewno przyciągnie dzikie tłumy turystów jak się to inwestorowi wydaje? Jak dla mnie nie jest to wcale oczywiste.

 2. Byłam pod wieżą w niedzielę- robi wrażenie, a spacerowiczów bardzo dużo. Na pewno odwiedzimy jeszcze raz po otwarciu i szczerze kibicuję rozwojowi Świeradowa.

 3. Najdluzszy most wiszacy w Portugali 517m dlugosci i na wysokosci 172 m na linach koszt wybudowania 2 mln eur bilety po 5 eur dziękuję za pazerność Szklarskiej P .Zaklady pracy poniszczyli przyszla moda na tzw. Wieżę widokowe .za 49 zl mam dobry objad

 4. Masakra byłam w niedziele z rodzina.. o Gozdz.12 bylo w kolejce do kasy z 200 osob napweno. I w taki upal tam nie stalam jeszcze taka cena….Juz lepiej wejsc na sniezke.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here