Zlikwidowane nielegalne kasyno w Gryfowie Śląskim

10
2960

Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji z Gryfowa Śląskiego oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Jeleniej Góry oraz Zgorzelca, doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta nielegalnych automatów do gier hazardowych.

 

20 stycznia 2020 r. na terenie Gryfowa Śląskiego przeprowadzone zostały wspólne działania przygotowane przez policjantów z miejscowego komisariatu oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno- Skarbowego z Jeleniej Góry i Zgorzelca , które skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Tym razem funkcjonariusze sprawdzali informację, z której wynikało, że w jednym z prywatnych lokali w Gryfowie Śląskim organizowane są gry na nielegalnych automatach. Po wejściu do lokalu, ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowały się 3 automaty do gier, bez wymaganego zezwolenia. Zostały one zabezpieczone przez funkcjonariuszy służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

 

W lokalu znajdowało się dwóch mężczyzn z Wojciechowa i Gryfowa Śląskiego, przy których ujawniono środki odurzające w postaci haszyszu oraz metaamfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do dalszych czynności.

 

Ponadto podczas trwania czynności, w pobliżu lokalu kierujący pojazdem dostawczym zatrzymał się w miejscu niedozwolonym. Policjanci postanowili zwrócić mu uwagę o popełnionym wykroczeniu. W trakcie legitymowania zachowanie mężczyzny znacznie odbiegało od normy w związku z czym został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnych oraz pod kątem środków odurzających urządzeniem typu Alere. Wynik badania kierującego wskazał zawartość THC w ślinie. Za powyższe mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym.

 

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Pamiętać należy również, że za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści – zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automat.

 

Jak się okazuje, pomimo grożących bardzo surowych konsekwencji, także finansowych nie brakuje osób, które angażują się w ten nielegalny proceder. Jednak policjanci i celnicy planują kolejne wspólne działania, podczas których będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju przestępstw.

-/ st. post. Olga Łukaszewicz rzecznik Policji w Lwówku Śląskim /-

10 KOMENTARZE

  1. Na przeciwko piekarni też jest. Własność faceta od internetu gryfowskiego, jeździ srebrnym meszkiem, wszyscy go znają, pobudowany na Młyńskiej. Wszyscy widzą, policja kupuje bułki w piekarni, a na przeciwko chłopoki sobie wchodzą i wychodzą. Pozdro…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here