Zabiegają o budowę świetlicy. Złożyli petycję

1
1277

Od paru lat mieszkańcy sołectwa mówią o konieczności wybudowania w ich wiosce nowej świetlicy. Teraz zebrali podpisy mieszkańców i złożyli w tej sprawie petycję.

 

Czy w dzisiejszych czasach mieszkańcy wiosek potrzebują integrować się z sąsiadami? Czy świetlice wiejskie są potrzebne, czy wystarczy szybki dostęp do Internetu? – pytała redakcja Lwówecki.info w opublikowanym rok temu materiale pt.: Czy świetlice wiejskie są potrzebne?. To wówczas usłyszeliśmy od Rady Sołeckiej Sołectwa Wieża koło Gryfowa Śląskiego, iż jak najbardziej świetlice są potrzebne.

Jak wspominał Pan Artur Hryniewicz, w ich sołectwie organizowanych jest sporo różnego rodzaju wydarzeń, jednak tych mogłoby być znacznie więcej, gdyby był dostosowany do potrzeb obiekt. Pani Aneta Pałkowska nie kryła, iż w Wieży obecna, stara świetlica nie spełnia już swojej roli, dlatego mieszkańcy zbiegają o pozyskanie działki, na której można by było postawić nowy budynek i o przychylność władz na takie działanie.

– Obiekt ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i tym, co chcemy dać swoim dzieciom i wnukom – tłumaczyła, nie kryjąc, iż obecna świetlica w Wieży jest zdecydowanie za mała jak na potrzeby tej wsi, a ponadto z uwagi na sąsiedztwo nie można w niej organizować wydarzeń po godzinie dwudziestej drugiej (cisza nocna). W opinii Pani Pałkowskiej dalsze inwestowanie w starą świetlicę, jest nierozsądne. Jej zdaniem lepiej przeznaczyć te pieniądze np. na zrobienie projektu nowego obiektu, albo na działania związane z pozyskaniem działki pod budowę nowej świetlicy.

Problemy, z jakimi zmagają się mieszkańcy tego sołectwa zna Pan Olgierd Poniźnik Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który w rozmowie z nami zapewniał o przychylności z jego strony dla takiego rozwiązania. – Na pewno, jeżeli chodzi o świetlice, to ta jest w pierwszej kolejności – mówił Pan Burmistrz, który nie krył, iż dużo jednak zależy tu od możliwości pozyskania na ten cel działki oraz środków na budowę obiektu.

Mieszkańcy ze zrozumieniem podchodzą do kwestii finansów, jednak teraz, kiedy nadarza się okazja wychodzą z petycją. W tej skierowanej do Pana Burmistrza oraz Radnych piszą:

„My niżej podpisani rodzice, dziadkowie, opiekunowie, emeryci, renciści, przedsiębiorcy, pracownicy. My wszyscy, mając na celu dobro naszych dzieci i całej naszej społeczności mieszkającej w sołectwie Wieża, zwracamy się z wnioskiem …”. W tym wniosku proszą o zabezpieczenie i przekazanie jednej z działek pod budowę świetlicy wiejskiej i niezbędnej dla niej infrastruktury technicznej i rekreacyjnej oraz o przygotowanie wniosku o warunki zabudowy.

Autorami petycji są Pani Sołtys Renata Adamska, oraz Rada Sołecka w osobach: Aneta Pałkowska, Tomasz Krawczyk, Zbigniew Mielańczuk, Artur Hryniewicz i Artur Adamski. To oni w ostatnich dniach odwiedzali mieszkańców a ci – jak słyszymy – z ochotą składali podpis po tą petycją. Pismo trafiło już do urzędu. Tym samym ruszyła proceduralna machina. Jeszcze tej wiosny powinniśmy poznać stanowisko władz Gryfowa Śląskiego w tej sprawie.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here