Chcesz zagościć na planie filmowym? Przyjedź do Lubomierza

0
816
lubomierskie centrum kultury lubomierz

Podczas XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu każdy będzie mógł się wcielić w gwiazdę, a nawet poczuć się jak prawdziwy reżyser.

 

 

– Warto przyjechać do Lubomierza, bo będzie wiele atrakcji scenicznych, filmowych, aktorskich. Wiele straganów, wiele zabaw dla dzieci i niewygórowane ceny. W związku z tym myślę, że pobyt przez te trzy dni w Lubomierzu będzie ciekawym wydarzeniem dla każdego, kto tu przyjedzie. – zapewnia Pan Bogusław Chrzan Dyrektor Lubomierskiego Centrum Kultury, który uchyla rąbka tajemnicy i wspomina o jednej z wyjątkowych atrakcji tegorocznego Festiwalu.

Będziemy mieli związaną z filmem bardzo dużą atrakcję dla turystów, bo przed muzeum młodzi ludzie, którzy są praktykantami w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, stworzą tu miasteczko filmowe, czyli będą reflektory, kamery, fotel reżysera, blenda, takie różne elementy, które widzimy na planie filmowym. Turyści na tym planie będą mogli sobie zrobić zdjęcia.

 

 

Ci młodzi ludzie będą też przymierzać się do kręcenia filmu, takiego amatorskiego filmu pełnometrażowego z lat 20, 30-tych i będą szukali plenerów i Lubomierz im tutaj się jawi, jako fajny element plenerowy. – dodaje Pan Dyrektor.

Kolejna, już 26. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia 2023 r.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here