Gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

8
83

Mimo trwającego strajku dziś tj. 10 kwietnia 2019 roku punktualnie o godzinie 9 gimnazjaliści przystąpili do pierwszego poważnego egzaminu w swoim życiu – egzaminu gimnazjalnego, który potrwa w sumie przez trzy dni.

Dziś uczniowie gimnazjów przystąpili do zadań z części humanistycznej. Najpierw sprawdzają swoją wiedzę podczas testu z historii. Później przyjdzie kolej na egzamin z języka polskiego.

Ostatnie dni przygotowań do egzaminów były trudne tak dla uczniów, jak i dyrekcji szkół. Ci pierwsi do ostatnich minut denerwowali się czy będą znali odpowiedzi na pytania. Ci drudzy w obliczu trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli w wielu przypadkach mieli spory problem z zapewnieniem nauczycieli do komisji egzaminacyjnych.

Bez problemów egzamin udało się zorganizować we Wleniu. W tutejszym Zespole Szkół w do egzaminu przystąpiło 22 uczniów ostatniej klasy gimnazjum. Nad poprawnością przebiegu egzaminu czuwało czworo nauczycieli, w tym – zgodnie z wymogami OKE – byli także nauczyciele z zewnątrz.

Ponieważ mamy jedną w zasadzie tylko klasę, czyli to jest 22 osoby. Dwie komisje dwuosobowe. O jednym nauczycielu jest z mojej szkoły, po jednym z Rakowic – tłumaczy Pan Wiesław Gierczyk Dyrektor wleńskiej szkoły, który dodaje, iż na piątek będzie potrzebny jeszcze jeden nauczyciel.

Sami uczniowie z gimnazjum we Wleniu przed wejściem na salę byli mocno zestresowani. Młodzi ludzie mają podzielone zdania, co do wpływu strajku na ich wiedzę i egzamin. Jedni mówili, że mogli w ostatnich dniach odpocząć i sami się przygotować, inni uważają, że lepiej byłoby przygotowywać się podczas lekcji w szkole.

Bez problemów egzamin rozpoczął się w Gryfowie Śląskim. Jak zapewnia nas na kilka minut przed jego rozpoczęciem pani dyrektor wszystko zorganizowane zostało poprawnie. Do egzaminu w Gryfowie Śl. przystąpiło 68 uczniów.

W Lubomierzu dyrekcji szkoły już udało się znaleźć pełne składy komisji na najbliższe trzy dni egzaminów. Sam egzamin rozpoczął się punktualnie i bez najmniejszych problemów. Udział w nim bierze 47 uczniów.

W Mirsku w tamtejszym Zespole Szkół Licealno- Gimnazjalnych do egzaminu przestąpiło dziś 54 uczniów. Jak zapewnia nas pani dyrektor komisja egzaminacyjna jest w pełnym składzie.

W Lwówku Śląskim w Szkole Podstawowej nr 1 do egzaminu przystąpiło 125 uczniów. Tu również – na dzień egzamin – wszystko udało się zorganizować bez najmniejszych problemów.

8 KOMENTARZE

  1. Wielki szacunek dla rozsądnych Nauczycieli którzy wybrali dobro dzieci. Dla tych drugich współczucie ,że dali się wmanewrować w niepotrzebne nikomu ” przepychanki “

    • A Ty czego się wstydzisz? Na naukę zawsze powinien być czas, nie zazdrość tego innym. Mówiłem, nie rzucaj na szkołę kamieniami. Ciekawi mnie tylko, kiedy strajkujący nadgonią “materiał” i czy to odbędzie się kosztem ucznia, bo ci też mogą zastrajkować w wolne soboty, niedziele czy wakacje. A jak zostanie teraz rozliczone pensum?

  2. I całe szczęści! Dobrze, że niektórym zależy na dzieciach. Strajkować można ale nie kosztem dzieci. Mam nadzieję, że matury się odbędą. A tak na marginesie, może upublicznić wynagrodzenia z naszego powiatu nauczycieli. Panie redaktorze! W ramach informacji publicznej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here