Włamywali się do Dino. Zostali zatrzymani. Najmłodszy ma zaledwie 20 lat

9
5012
zdjęcie poglądowe

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o popełnienie wspólnie i w porozumieniu włamania do sklepu. Sprawcy zostali zatrzymani bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty dotyczące włamań do jeszcze innych sklepów tej samej sieci. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 3 mężczyzn bezpośrednio po dokonaniu kradzieży z włamaniem do sklepu.

Sprawcy wspólnie i w porozumieniu pokonując zabezpieczenia weszli do sklepu na terenie gminy Bolesławiec. Prowadzone przez policjantów działania operacyjne skutkowały zatrzymaniem podejrzanych i odzyskaniem skradzionego mienia w postaci papierosów oraz alkoholu.

Mężczyźni to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku 20, 32 i 38 lat. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że najmłodszy z zatrzymanych ma na swoim koncie jeszcze 6 innych włamań do sklepu tej samej sieci. Łącznie usłyszał on 7 zarzutów kradzieży z włamaniem, do 6 zdarzeń doszło na terenie powiatu bolesławieckiego i 1 w powiecie lwóweckim w okresie od grudnia do 28 lutego.

Podczas sprawdzenia policjanci znaleźli przy 38-latku środki odurzające w postaci metamfetaminy. Dodatkowo okazało się, że podejrzany przywiózł swoich wspólników na włamanie mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci oprócz odzyskanego mienia pochodzącego z włamania zabezpieczyli też inne przedmioty, których pochodzenie będzie teraz wyjaśniane.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 11 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

-/ KPP w Bolesławcu asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska /-

9 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here