Rozmawiali o bezpieczeństwie w regionie

0
531

18 listopada br. w Lwówku Śląskim odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z lwóweckiej komendy Policjanci w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Lwówek Śląski spotkali się z mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas debaty, która wpisała się w kampanie „Włącz świadomość!” i dotyczyła uzależnień od środków odurzających oraz przemocy w rodzinie. Uczestnicy spotkania podzielili się spostrzeżeniami i swoimi poglądami na temat bezpieczeństwa w okolicach swojego zamieszkania.

 

 

W piątek w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Lwówek Śląski odbyła się debata społeczna dotycząca wpływu środków odurzających na życie, zdrowie i bezpieczeństwo w powiecie lwóweckim, a także jak uzależnienie przekłada się na występowanie przemocy w rodzinach. Spotkanie zorganizowali i uczestniczyli w nim dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, obecni byli również pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Interdyscyplinarnego, psychoterapeutka z MONARu w Jeleniej Górze, pedagodzy ze szkół z powiatu lwóweckiego, jak również rodzice i mieszkańcy gminy Lwówek Śląski .

Debata społeczna była również elementem kampani pn. “Włącz śiadomość!”, a także miała na celu zaprezentowanie platform i aplikacji takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy Moja Komenda.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z danymi zaprezentowanymi przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim odnośnie przestępczości narkotykowej na terenie powiatu lwóweckiego oraz zapoznać się z problemem uzależnień w regionie, który zaprezentowała psychoterapeutka ze stowarzyszenia MONAR z Jeleniej Góry. Podczas spotkania był również czas na dyskusję o problemach zauważanych przez przedstawicieli zaproszonych instytucji oraz mieszkańców. 

Kontakty z lokalną społecznością są dla funkcjonariuszy okazją do przekazania wiedzy o tym, jak unikać zagrożeń ale jednocześnie stanowią źródło wiedzy na temat potrzeb oraz poczucia bezpieczeństwa w powiecie.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here