Wjechał w tył piaskarki. Kierowca busa poniósł śmierć

0
2436
Fot.: Andrzej Stefańczyk, OSP Krzyżowa

Kolejny tragiczny wypadek na autostradzie A4. Po tym, jaki kierujący busem wjechał w tył samochodu ciężarowego, typu piaskarka droga w kierunku Zgorzelca została zablokowana.

 

 

Informację o tragicznym wypadku na Autostradzie A4 podała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. Do wypadku doszło na 46 km autostrady A4 w kierunku Zgorzelca.

„Samochód dostawczy najechał na tył samochodu ciężarowego “piaskarka”.” – podali strażacy.

W działaniach udział brali strażacy z JRG Bolesławiec, Ochotnicza Straż Pożarna Krzyżowa, OSP KSRG Różyniec, Zespoły Ratownictwa Medycznego z Bolesławca, Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu i służba drogowa.

 

 

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy KPP w Bolesławcu wynika, iż kierujący bsem marki Renault, 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył samochodu ciężarowego marki MAN. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają bolesławieccy policjanci.Autostrada A4 w kierunku Zgorzelca jest zablokowana. Policjanci wytyczyli objazdy.

Fot.: Andrzej Stefańczyk, OSP Krzyżowa

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here