Wieża niemal gotowa. Wiemy, kiedy otwarcie

1
3145

Dobiegają prace przy budowie nowej atrakcji turystycznej w regionie. Wieża jest już niemal gotowa. Trwają ostatnie poprawki.

 

Wieża widokowa o konstrukcji stalowej z dwoma podestami obserwacyjnymi powstaje w Świeradowie- Zdroju. Zlokalizowana jest na górze Młynica w Świeradowie- Zdroju, w pobliżu gondoli. Wyposażona będzie w panele informacyjne, lunety obserwacyjne, kamery panoramiczne oraz kamerę do obserwacji widnokręgu. Wieża będzie miała wysokość 24,95 metrów a wraz z odgromem 33,80 m.

Prace projektowe rozpoczęto w 2014 roku. Jednak dopiero w maju bieżącego roku ogłoszono przetarg a w czerwcu wyłoniono wykonawcę. Ten wkrótce przystąpił do robót. Dziś, obiekt jest niemal gotowy. Na wieży trwa montaż kamer i lunet.

Warto dodać, iż to kolejna po taka wieża w mieście. Kilak lat temu oddano wieżę na Czerniawskiej Kopie, a w bieżącym roku wieżę Sky Walk.

W ramach inwestycji na górze Młynica zostanie również wykonana w technologii tłuczniowej ścieżka prowadząca do wieży wraz z placem wokół niej, na którym to zainstalowane zostaną ławki, stoły, kosze na śmieci oraz stojak na rowery.

Koszt realizowanej przez miasto inwestycji po przetargu wyniósł 1.458.288 złotych. Planowany czas zakończenia realizacji inwestycji to połowa stycznia 2022 roku.

Jak zapewnił redakcję Lwówecki.info burmistrz Świeradowa- Zdroju wieża powinna być oddana do użytku około 15 grudnia. Wszystko zależy od tego, jak szybko uda się wykonać odbiory.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here