Gryfów Śląski: Powstanie nowy chodnik

3
701

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę chodnika w ciągu ulicy 7-Dywizji w Gryfowie Śląskim. Koszt inwestycji to blisko 200 tysięcy złotych.

 

W ciągu ulicy 7-Dywizji powstanie nowy chodnik o długości 685 metrów i szerokości 2 metrów o nawierzchni z kostki betonowej. Odcinek chodnika posiadać będzie odwodnienie w postaci istniejącej już kanalizacji deszczowej oraz wymagane spadki poprzeczne i podłużny, które poprowadzą wodę do istniejącego odwodnienia.

Do ogłoszonego przez burmistrza przetargu stanęło pięć firm. Za najkorzystniejsza ofertę uznano tę złożoną przez lwówecką firmę, która za wykonanie zadania zgodnie ze specyfikacją zaoferowała najmniej, czyli 193.811,10 zł brutto.

Wykonawca powinien wkrótce wejść na plac budowy.

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję ,że zaprojektowane będą zatoczki dla samochodów żeby nie te nie parkowały na drodze. Już widać ,że tak wysoki krawężnik temu nie służy.

    • Niestety krawężniki są już pouszkadzane i przesunięte od asfaltu. Dzieje się to na skutek mijanek (zbyt wąska dla takich pojazdów droga). 6 lat po ukończeniu budowy drogi, krawężniki trzeba naprawiać. Pomiędzy asfaltem i krawężnikami utworzyły się szpary z których wyrastają chwasty. Mam nadzieję, że zostanie postawione kilka ławek oraz koszy na śmieci, również z uchwytem na woreczki dla psich odchodów dla spacerowiczów , którzy przemierzają ten rejon codziennie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here