Strona główna Aktualności Instytucje Muzeum Samych Swoich w nowej odsłonie

Muzeum Samych Swoich w nowej odsłonie

8
895

Już za kilka dni będzie można zwiedzać lubomierskie muzeum, które po roku przerwy wróciło pod stary adres, do świeżo wyremontowanego obiektu.

Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe i układanie eksponatów. Nam udało się wejść i podejrzeć, jak wyglądają pomieszczenia po remoncie i co ciekawego będzie można zobaczyć w środku.

Budynek przy ulicy Wacława Kowalskiego 1 w Lubomierzu to dziś jeden z piękniejszych obiektów w mieście. Uwagę zwraca wyjątkowa elewacja zewnętrzna, wielkie wrażenie robi teren za budynkiem, który niegdyś był zwykłym kawałkiem podwórka, jednak najbardziej zachwycają pomieszczenia wewnątrz.

Lubomierz Muzeum Kargula i Pawlaka 15Lubomierz Muzeum Kargula i Pawlaka 07Lubomierz Muzeum Kargula i Pawlaka 11Na trzech poziomach będzie się mieściło muzeum regionalne, którego motywem przewodnim będą Sami Swoi. Jak zapewnia oprowadzający nas Pan Michał Pater, w każdym z pomieszczeń goście będą mogli znaleźć pamiątki związane z kultową trylogią Sylwestra Chęcińskiego. Oczywiście nie zabrakło Sali, w której będą wyświetlane filmy.

Lubomierz Muzeum Kargula i Pawlaka 05
Wyjątkowo okazale prezentuje się pomieszczenie, w którym będą organizowane wystawy. – Będzie to galeria z funkcją Sali konferencyjnej – mówi Pan Michał Pater, który tłumaczy, iż stałą wystawą będzie ta dotycząca Kargula i Pawlaka, ale będą tam także organizowane wystawy lokalnych artystów oraz konferencje.

Lubomierz Muzeum Kargula i Pawlaka 13Muzeum Samych Swoich w Lubomierzu rocznie odwiedzało 10 – 12 tysięcy gości. Teraz, po remoncie ta liczba zapewne się zwiększy, bo każdy będzie chciał zobaczyć pamiątki po Kargulu i Pawlaku w nowych pomieszczeniach.

Do Muzeum zapraszamy już po Nowym Roku, Datę oficjalnego otwarcia postaramy się oczywiście podać na stronie Lwówecki.info.

Zdjęcia z Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu


Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu. Wspaniała atrakcja powiatu lwóweckiego.

8 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj