Śmierć rowerzysty po zderzeniu z samochodem

6
3340

Ku przestrodze.

Kolejny rowerzysta zginął pod Bolesławcem. Wczoraj rano informowaliśmy o sobotnim wypadku i śmierci mężczyzny, który zginął po zderzeniu z buggy, natomiast już wczoraj po południu w gminie Warta Bolesławiecka doszło do kolejnego i niestety tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął kierujący jednośladem o czym informuje bolesławiecka policja:

 

W poniedziałkowe popołudnie na drogach powiatu bolesławieckiego doszło do poważnego i niestety tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Zderzenie rowerzysty z samochodem zakończyło się śmiercią kierującego jednośladem. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę wypadku, badają wszystkie jego okoliczności.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący drogą podporządkowaną 72-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem osobowym, którym kierowała 54-letnia kobieta. Rowerzysta poniósł śmierci na miejscu.

Rowerzyści nie bez przyczyny nazywani są ,,niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego’’, gdyż w odróżnieniu do kierujących pojazdami, nie są chronieni przez pasy bezpieczeństwa, poduszkę powietrzną czy choćby zderzak samochodu. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy po prostu od nich. Niezwykle ważna jest odpowiednia koncentracja i skupienie uwagi na otoczenie drogi.

Wciąż najczęstszymi przyczynami wypadków z winy rowerzystów są: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych czy jazda po niewłaściwej stronie drogi.

Statystyki alarmują, policja apeluje: bądźmy odpowiedzialni i rozważni na drodze w każdych okolicznościach, bo tym samym dbamy o życie i zdrowie nasze i innych użytkowników.

6 KOMENTARZE

 1. Większość kolarzy nie zna przepisów ruchu drogowego.
  Wsiadają i jeżdzą po drogach a kierowcy mają się domyślać i stresować bo nie wiadomo co zrobi taki gość na drodze.

  • Zanim coś napiszesz popatrz na zdjęcie…. Widzisz chociaż ślady hamowania auta? Co możesz wiedzieć o kolarzach? Większość z nich jest super kierowcami… Nie masz zielonego pojęcia o kolarzach o piszesz o nich jak wielki znawca…

   • Ja siebie nie uważam są super kierowcę ani za super kolarza.
    A czasem jeżdżę rowerem.
    Ale przepisy ruchu drogowego znam.
    Niestety ale to jest prawda WIEKSZOSC nie zna przepisów lub jest w takim wieku że są problemu że słuchem i wzrokiem.

 2. Nie tylko rowerzyści są winni często wracam z pracy rowerem 11 km. Auta które mnie mijają czasem tak jadą że 2 razy już wpadłam do rowu lub musiałam z niego zejść mało tego guwniarze pi 20 lat potrafią przychamowac i bezczelnie się śmiać mają ubaw

 3. Fakt, że ludzie są nieostrożni. Czy autem czy rowerem czy pieszo. Często ludzie w autach używają telefonu, na rowerach słuchawek, a piesi wbiegają na ulice.
  W tym przypadku zginął 72 letni pan, a kierowała 60 letnia kobieta.
  Byl dzien, brak jakichkolwiek utrudnień na jezdni. Ciezko sie wypowiedzieć. Wiadoma sprawa ze tragedia dla obu stron.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here