Alarm bombowy w ZS w Lubomierzu

0
138

W Zespole Szkół w Lubomierzu maturzyści już wczoraj oprócz stresu związanego z egzaminem dojrzałości przeżywali dodatkowo stres związany z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego i przeszukaniem placówki. Dziś historia się powtarza.

Do szkoły dotarła informacja o podłożonym ładunku wybuchowym. Na miejscu pracują służby, które pomieszczenie po pomieszczeniu przeszukują budynek – informację potwierdza rzecznik lwóweckiej policji.

W poniedziałek podczas rozpoczęcia matur 122 placówki w kraju zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wczoraj rano gdy maturzyści przystępowali do obowiązkowego egzaminu z matematyki takie zgłoszenia wpłynęły aż z 663 szkół. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez służby, które przeszukują sale. Z tego powodu egzaminy często rozpoczynają się z opóźnieniem.

 

Dziś po godzinie 9. maturzyści przystępują do pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych na maturze.

 

Wkrótce więcej informacji

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here