Ustalenia policji ws. śmiertelnego wypadku

8
3320

Na wzniesieniu stracił panowanie nad motocyklem i wpadł do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. Kierującego motocyklem obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaniu wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego z udziałem motocyklisty do którego doszło w dniu 17 sierpnia br. na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Pisarzowice. W wyniku zdarzenia 21 – letni kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia jak również wykonali niezbędne czynności pod nadzorem Prokuratora.

W miejscowości Pisarzowice ok godz. 16:30 na drodze krajowej nr 30 jadący motocyklem w kierunku Lubania 21 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie dostosował prędkości do istniejących warunków drogowych. Na wzniesieniu stracił panowanie nad motocyklem i wpadł do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. Niezwłocznie na miejsce przybyły służby ratunkowe, gdzie po podjętej długotrwałej akcji reanimacyjnej przez załogę ratownictwa medycznego nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

Znajdujący się na miejscu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu potwierdzili trzeźwość kierującego jednak ustalili, że kierującego motocyklem obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jednocześnie wykluczono znajdowanie się kierującego pod wpływem alkoholu czy też środków odurzających.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, poruszanie się z prędkością adekwatną do obowiązujących ograniczeń zapewniającą panowanie nad pojazdem oraz bezwzględnego stosowania się do zakazów wydawanych przez uprawnione organy, co w świetle prawa jest przestępstwem.

-/KPP Lubań/-

8 KOMENTARZE

  1. Dokładnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to w Polsce ściema. Policja tylko chce wincej zarabiać, zero kontroli nad takimi osobnikami jak ten ciepły placek na motorze.

  2. Jak ty Gigi wyobrażasz taką kontrolę? Dostał zakaz i do tego powinien się stosować. Co to znaczy,że policja tylko chce “wincej zarabiac”. Ja też chcę więcej zarabiać i kogo to interesuje?

  3. “Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, co w świetle prawa jest przestępstwem.” A ja myślałem, że jest odwrotnie. 🙂

  4. Mysle ze ci z was ktorzy tak po nim jada to zwykle pedaly stala sie tragedja nie zyje czlowiek a wy takie smieci zal mi was zastanawialiscie sie co teraz czuje jego rodzina

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here