Okradli antykwariusza, a później chcieli mu odsprzedać skradzione rzeczy

1
837

„Gang Olsena” wpadł w ręce policji, po tym jak mężczyźni chcieli sprzedać w antykwariacie rzeczy, które kilka godzin wcześniej ukradli z magazynu właściciela antykwariatu.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podczas próby sprzedania rzeczy pochodzących z kradzieży z włamaniem.

Pod osłoną nocy dwóch mężczyzn włamało się i okradło magazyn znajdujący się na terenie gminy Nowogrodziec. Ten należał do właściciela antykwariatu. Łupem wspólników padły rzeczy znajdujące się w magazynie antykwariatu oraz telewizor i narzędzia stolarskie skradzione z domu mieszkalnego.

Antykwariusz szybko zgłosił kradzież. Do działań przystąpili policjanci z Bolesławca i Nowogrodźca. Jakież było ich zdziwienie, kiedy po kilku godzinach zadzwonił do nich poszkodowany mówiąc, iż skontaktowali się z nim mężczyźni, którzy chcieli mu sprzedać skradzione wcześniej w jego magazynie i domu rzeczy.

– Włamywacze zostali zatrzymani a mienie pochodzące z przestępstwa wróciło do właściciela. – przyznaje aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji, która wskazuje, iż podejrzanym udowodnione zostały jeszcze inne przestępstwa.

– Mieszkaniec gminy Bolesławiec usłyszał łącznie 6 zarzutów. 4 dotyczyły kradzieży, do których doszło w maju. 23-latek ukradł m.in. koła samochodowe, przewody i elektronarzędzia. Dodatkowo podejrzany odpowie za 2 kradzieże z włamaniem, podczas których działał wspólnie z 24-letnim mieszkańcem gminy Nowogrodziec. Do zdarzeń doszło w maju i czerwcu na terenie gminy Nowogrodziec i Osiecznica. – dodaje policjantka, która przyznaje także, iż podczas sprawdzania pomieszczeń użytkowanych przez 23-latka policjanci zabezpieczyli różne przedmioty pochodzące z przestępstw.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here