Ukradł katalizator. Został zatrzymany. Grozi mu 5 lat

2
1032

Układy wydechowe nadal są łakomym kąskiem dla przestępców. Złodzieje kradną katalizatory i filtry cząstek stałych z pojazdów stojących na parkingach i w ciemnych uliczkach. Za wyciętą część w skupie złomu mogą dostać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Sprawcy działają pod presją czasu, więc nie rozkręcają konkretnej części, tylko zazwyczaj odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego.

 

W piątek (06.08.br.) policjanci z Lubania i Leśnej zatrzymali 28- letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatora samochodowego. Do zdarzenia doszło początkiem sierpnia br. na terenie gminy Leśna, gdzie stał zaparkowany pojazd mazda 626. Wartość straty oszacowanej przez właściciela wyniosła 1 tysiąc złotych.

Zebrany materiał dowodowy w tym zabezpieczone przedmioty służące do popełnienia przestępstwa oraz odzyskany katalizator pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży. Podejrzany przyznał się do kradzieży, ponadto usłyszał zarzut niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jazdę pod wpływem środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z Policji w Lubaniu i dodaje:

Policjanci apelują do osób, które nocą słyszą podejrzany metaliczny hałas, charakterystyczny dla cięcia metalu. Prosimy o bezzwłoczne wezwanie Policji pod numerem alarmowym 112

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here