Kradną katalizatory i filtry DPF

0
266

Układy wydechowe nadal są łakomym kąskiem dla przestępców. Złodzieje kradną katalizatory i filtry cząstek stałych z pojazdów stojących na parkingach i w ciemnych uliczkach. Za wyciętą część w skupie złomu mogą dostać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

 

 

Katalizatory są sprzedawane nie tylko na rynku wtórnym, ale też jako drogocenny złom. Elementy te zawierają metale szlachetne: platynę i rod – skupowane za cenę wyższą niż złoto, a także nieco tańszy pallad.

 

Sprawcy działają pod presją czasu, więc nie rozkręcają konkretnej części, tylko odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego.

Do takiego właśnie zdarzenia doszło w ostatnim czasie przy jeziorze pilchowickim. O sprawie możemy przeczytać na profilu “Pilchowice co słychać“. Samochód został pozostawiony na kilka godzin przy drodze prowadzącej z zapory wodnej w kierunku Pokrzywnika. Jego właściciel udał się na ryby. Niestety, po powrocie zastał go przykry widok.

fot.: Pilchowice co słychać

Apelujemy do wszystkich osób, które zobaczą podejrzane działania prowadzone przez nieznajome osoby przy samochodach o niezwłoczne powiadomienie policji. Niewykluczone, że jutro złodzieje mogą dobrać się właśnie do naszego auta! Warto także przykładać większą wagę do wyboru miejsca parkowania samochodu. Zostawiać auta w najlepiej w pobliżu monitoringów, na noc najlepiej w miejscach dobrze oświetlonych i wystrzegać się miejsc „na odludziu”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here