Nękał oraz groził siekierą kobiecie

0
1516

8 kwietnia 2020 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, Sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące wobec Józefa K., któremu zarzucono uporczywe nękanie oraz groźby w stosunku do pokrzywdzonej kobiety.

Do takich zachowań ze strony podejrzanego dochodziło w okresie od lutego 2018 roku do lutego 2020 roku. Mężczyzna nękał pokrzywdzoną wielokrotnymi telefonami i wiadomościami tekstowymi, nachodził ją w miejscu zamieszkania, wzbudzając w niej poczucie zagrożenia. 11 lutego 2020 roku w Bolesławcu, Józef K. publicznie ubliżał oraz groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia wymachując w jej kierunku siekierą. Został on wówczas zatrzymany, po czym był hospitalizowany.

Po opuszczeniu przez podejrzanego placówki medycznej Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała wobec niego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Józef K. w 2010 roku był karany za podobne przestępstwo popełnione na szkodę innej pokrzywdzonej, a także za sprowadzenie pożaru, za co został wówczas skazany na 8 lat pozbawienia wolności. Odbywanie kary zakończył w 2017 roku. 56-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here