Trwają poszukiwania podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety

3
9416

Jak ustaliła redakcja Lwówecki.info mężczyzna pobił młodą kobietę po czym uciekł. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Trwają poszukiwania podejrzanego.

 

 

Lwóweccy policjanci prowadzą intensywne poszukiwania 33- letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo trzydziestoletniej kobiety. Dramat rozegrał się w sobotni wieczór 3 czerwca 2023 roku w Kłopotnicy w gminie Mirsk. To tam, w okolicach starej kopalni 33- latek miał pobić młodą kobietę.

Po tym, jak Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o zajściu, na miejsce natychmiast dysponowano patrole policji oraz zespół pogotowia ratunkowego. Kobietę próbowano reanimować, ale jej obrażenia były na tyle dotkliwe, że reanimacja nie przyniosła pozytywnego skutku. Kobieta zmarła.

 

Podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast podjęli zakrojone na dużą skalę poszukiwania. Do akcji włączona została Grupa Poszukiwawcza z KPP w Lwów Śląskim. Mundurowi wykorzystują także psy służbowe.

Sprawcy grozi surowy wyrok. W zależności od przyjętej przez prokuraturę kwalifikacji czynu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  • Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  • Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności

 

 

Jak wskazują lwóweccy policjanci mężczyzna może być niebezpieczny, z tego też powodu funkcjonariusze proszą, by samemu go nie zatrzymywać, tylko natychmiast powiadomić operatora numeru 112, Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim pod numerem 47 87 35 200.bądź sztab poszukiwawczy – 606851783.

Aktualizacja 

Kilka minut przed południem w niedzielę 4 czerwca mężczyzna został zatrzymany.

Podejrzany o zabójstwo został zatrzymany

 

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here