Jakie inwestycje dofinansuje Marszałek?

3
478

Trzy gminy z powiatu lwóweckiego ubiegały się dofinansowanie do inwestycji do marszałka województwa dolnośląskiego, były to gminy: Gryfów Śląski, Wleń i Lwówek Śląski.

 

O pieniądze z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2021 zabiegało łącznie 98 gmin z terenu Dolnego Śląska. Wśród nich były trzy gminy z powiatu lwóweckiego: Gryfów Śląski, Wleń i Lwówek Śląski. Po ocenie środki zostały przyznane tylko dla 25 samorządów.

Gmina Gryfów Śląski zabiegała o środki na budowę oświetlenia zewnętrznego typu LED zasilanego energią słoneczną przy drogach i chodnikach w kilku lokalizacjach oraz na wykonanie zatoki parkingowej przy ulicy Lipowej. Na te cele burmistrz wnioskował o 150 tysięcy złotych. Wniosek Gryfowa Śląskiego został pozytywnie rozpatrzony, aczkolwiek władze nie otrzymają całej kwoty o jaką wnioskowały. Przyznane dofinansowanie wyniesie 123.658 złotych.

Gmina Wleń zabiegała o dodatkowe środki na podniesienie bezpieczeństwa na terenie gminy Wleń poprzez przebudowę ulicy Jana Pawła II. Burmistrz wnosił o 150 tysięcy złotych na ten cel. Niestety, wniosek ten nie otrzymał dofinansowania.

Gmina Lwówek Śląski wnioskowała o środki na budowę parkingu dla samochodów osobowych przy ulicy Zamkowej. Na ten cel władze stolicy naszego powiatu chciały otrzymać od marszałka 105 tysięcy złotych. Niestety i ten wniosek nie znalazł się na liście tych, którym przyznano dofinansowanie.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here