Sztukę parkowania opanował do perfekcji

3
1623
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy!

Na kursach nauki jazdy instruktorzy nie tylko wpajają przepisy ruchu drogowego ale także w praktyce pokazują, jak prawidłowo parkować. Niestety, po otrzymaniu dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów wielu kursantów zapomina o tym, czego się nauczyło.

 

 

Parkowanie samochodu jest nieodłączną częścią naszego życia w miejskiej dżungli. Niestety, niektórzy kierowcy ignorują zasady i etykietę związane z parkowaniem, co prowadzi do frustracji, problemów z przepływem ruchu oraz zagrożeń dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi. Niewłaściwe parkowanie samochodów to problem, który wymaga większej uwagi i edukacji, aby stworzyć bardziej harmonijne środowisko drogowe.

Jednym z najczęstszych przejawów niewłaściwego parkowania jest pozostawianie pojazdów na chodnikach. To niewątpliwie utrudnia pieszym swobodne poruszanie się, szczególnie osobom z niepełnosprawnościami, starszym ludziom i rodzinom z dziećmi. Nie tylko jest to nieprzyjemne dla pieszych, ale także niezgodne z przepisami ruchu drogowego. Chodniki powinny być wolne od samochodów, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę pieszym.

 

 

W centrum Lwówka Śląskiego niewłaściwie zaparkowane auta są już normą, do której większość użytkowników dróg już dawno się przyzwyczaiła. Z podobnym problemem zmaga się także uzdrowiskowy Świeradów- Zdrój, który po otwarciu wieży Sky Walk oraz po pandemii przeżywa oblężenie turystów. Niestety, miasto nadal boryka się z brakiem wystarczającej liczby miejsc do parkowania.

Przykłady niewłaściwego parkowania w Świeradowie pokazywaliśmy już niejednokrotnie. Dziś kolejna perełka nadesłana na zdjęciu przez naszych czytelników.

3 KOMENTARZE

  1. Mirsk, ulica Kościelna. Codziennie, choć pod nosem jest parking. Tzw. “straż miejska” – widać z wejścia do waszego koczowiska, nie reagujecie. Panujący nie pozwala?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here