Areszt za groźby, nękanie i uszkodzenie mienia

2
1172

Wczoraj sąd rejonowy w Lwówku Śląskim na wniosek lwóweckiej prokuratury i policjantów z Gryfowa Śląskiego zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 49- latka. Mężczyzna jest podejrzany o groźby karalne, uporczywe nękanie oraz zniszczenie mienia na szkodę osób najbliższych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Gryfowscy policjanci 8 marca br. zatrzymali 49-latka podejrzanego o popełnienie przestępstw na szkodę osób najbliższych. Mężczyzna, który jak się okazuje często nadużywał alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkami rodziny, wszczynał awantury domowe, niszczył wspólne mienie, uporczywie nękał inną osobę, dokonał zniszczenia pojazdu tej osoby oraz nie szczędząc inwektyw wykrzykiwał pod ich adresem groźby karalne pozbawienia życia, a także zniszczenia mienia.

49- latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Przyznał się do zarzutów, postawionych mu przez gryfowskich śledczych.

Prokuratura rejonowa w Lwówku Śląskim złożyła wniosek w sądzie o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Za groźby karalne, uporczywe nękanie oraz uszkodzenie mienia grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here