Ciekawy sposób na parkowanie w Lwówku Śląskim

8
2861

„Mistrz parkowania”, czy raczej prekursor nowego stylu parkowania, dzięki któremu w centrum przybyło by kilka dodatkowych miejsc parkingowych?

 

 

Stolica powiatu lwóweckiego od kilku dobrych lat boryka się problemem braku miejsc parkingowych w centrum miasta. Lokalne władze robią niewiele, by pomóc kierowcom. Zamknięty został górny rynek, zlikwidowana możliwość parkowania na ulicy Słowackiego, a niedawno wymuszono na kierowcach możliwość zatrzymywania się na ulicy Kościelnej. Wszystkie te zmiany powodują, iż tak mieszkańcy, jak i przyjezdni mają spore trudności ze znalezieniem wolnych miejsc do zaparkowania.

Problemu nie rozwiązał nowy parking vis a vis szpitala. Efektem wszystkich tych trudności jest notorycznie spotykane w centrum miasta parkowanie niezgodne z przepisami. Niektórzy kierowcy zostawiają samochody na chodnikach, inni na zielonych skwerach.

 

 

Ciekawe rozwiązanie parkowania w centrum Lwówka Śląskiego zaproponował jeden z kierowców, który na ulicy Orzeszkowej zaparkował ukosem. Wprowadzenie na tej ulicy tak zwanego „ekonomicznego” parkowania mogłoby dać dodatkowe kilka miejsc. Jednak jak na razie obowiązuje tu parkowanie równoległe do chodnika. Co warto zauważyć, to i tak sporo kierowców zostawia swoje auta obok tych już zaparkowanych. Tworzy się „podwójna linia parkingowa”.

Dzięki takiemu „ekonomicznemu” stylowi parkowania, czyli parkowaniu na ukos, w mieście przybyłoby kilka dodatkowych miejsc. Czy takie rozwiązanie jest legalne i czy powinno zostać wprowadzone?

8 KOMENTARZE

  1. No i prawidłowono bo gdzie ma stanąć? Masakra z tym parkowaniem , ale pisze się o tym już od dłuższego czasu i nic z tego…..więc możemy sobie pogadać.

  2. W wózkach, których jest od groma w internecie, ale podobno mało dzieci się rodzi… A jaki jest problem żeby tam przejść z wózkiem? Jak szeroki jest ten wózek? Bo po zdjęciach wygląda że szerokość przekracza 1.5 m. Trochę wyrozumiałości.

  3. A gdzie mają zrobić te miejsca parkingowe? Na szkolnej górce? Rybek zamknięty częściowo gdzie było mało miejsc parkingowych. Za to nowy parking gdzie jest o wiele więcej miejsc parkingowych. Aut jest coraz więcej i to stanowi źródło problemu. Czepianie się gminy to złośliwość. Nie wyczarują. Nie trzeba pod samym sklepem parkować. Można się przejść kawałek. Pod polomarketem zawsze kupę miejsc wolnych.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here