Śmierć w pożarze

2
6874

Najprawdopodobniej dwie osoby poniosły śmierć w wyniku pożaru budynku mieszkalnego. To jeszcze niepotwierdzone informacje. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.

 

Kilkanaście minut przed godziną 19 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze domu mieszkalnego w Płóczkach Górnych. Na miejsce natychmiast skierowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, do działań udał się także oficer operacyjny PSP, a także OSP Płóczki Górne i OSP Ubocze. W działaniach udział bierze także zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Na miejscu okazało się, iż znaczna część budynku objęta jest ogniem. Wewnątrz jest bardzo duże zadymienie. Płomienie wydobywały się z dachu. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych.

Według wstępnych, jeszcze niepotwierdzonych informacji w budynku znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj ponieśli śmierć, jednak potwierdzić to będzie można dopiero po zakończeniu działań strażaków.

Przyczyny pożar wyjaśniać będzie specjalna komisja.

Warto dodać, iż to już trzeci pożar na terenie powiatu lwóweckiego w ciągu zaledwie kilku dni. Dwa wcześniejsze to potężne straty materialne ale na szczęście bez osób poszkodowanych.

Aktualizacja

Tuż przed godzina 21 otrzymaliśmy potwierdzenie, iż w pożarze śmierć poniosła jedna osoba.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here