Spore straty w wyniku pożaru budynku w Uboczu

0
1828

W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu, więźba dachowa oraz jej poszycie a także część pomieszczeń na piętrze. Spore straty wynikły także …

 

Tuż przed godz. 20 do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Uboczu. Na miejsce natychmiast skierowano trzy zastępy strażaków JRG PSP w Lwówku Śląskim, dwa z OSP KSRG w Gryfowie Śląskim oraz zastęp OSP Ubocze. Do działań udał się także oficer operacyjny z PSP w Lwówku Śląskim. O zdarzeniu powiadomiony został burmistrz Gryfowa Śląskiego. Zadysponowano również zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, iż ogniem objęty jest dach budynku. Na szczęście domownicy jeszcze przed przybyciem strażaków opuścili obiekt. Nikomu z nich nic się nie stało.

Akcja na miejscu trwała kilka godzin. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom strażaków budynek udało się uratować. Jednak ogień i woda poczyniły spore straty. W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu, więźba dachowa oraz jej poszycie a także część pomieszczeń na piętrze. Tony wpompowanej podczas akcji gaśniczej wody spowodowały zalanie pomieszczeń w budynku.

Jako przyczynę pożaru strażacy wstępnie przyjmują zaprószenie ognia. To jak i dlaczego doszło do pożaru wyjaśniać będą biegli.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here