Pali się budynek mieszkalny w Rębiszowie

0
3666

Trwa akcja gaśnicza w Rębiszowie, gdzie w czwartkowy poranek, kilkanaście minut przed godziną dziesiątą zauważono pożar.

 

Kilkanaście minut przed godzina 10 w czwartek, 11 listopada do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Rębiszowie. Na miejsce natychmiast skierowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, a także zastępy ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Mirsk.

9:30 Rębiszów, pożar domu, początek akcji OSP Rębiszów. O pożarze zaalarmował gospodarzy przejeżdżający kierowca. Pierwsza pomoc przyszła od sąsiadów. Po kilkunastu minutach ogień zajął całe poddasze. – tłumaczy nam czytelnik, który jako jeden z pierwszych brał udział akcji pomocy poszkodowanym.

Jak wyjaśniają obecni na miejscu czytelnicy pali się poddasze starego budynku. Mieszkańcy wspominają, iż pożar mógł zacząć się w kotłowni.

To już drugi pożar domu w tym tygodniu. We wtorek wieczorem strażacy z Lwówka Śląskiego, Gryfowa Ślaskiego i Ubocza zmagali się z pożarem domu w Uboczu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here