Siłowe wejście mundurowych do kasyna

9
1351
zdjęcie poglądowe, fot.: KAS

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego ze Zgorzelca doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Leśnej kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Urzędu Celnego zajmujących się, na co dzień zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier. Tym razem w miejscowości Leśna.

Z uwagi na zamknięte od wewnątrz drzwi funkcjonariusze Urzędu Celnego podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu po uprzednim uzyskaniu od Prokuratora Rejonowego postanowienia o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu. Wewnątrz lokalu ujawniono nielegalne kasyno z automatami do gier. W pomieszczeniu tym znajdowali się klienci, którzy zostali sprawdzeni pod kątem posiadania przedmiotów zabronionych w tym substancji psychoaktywnych. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł za jeden automat. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

9 KOMENTARZE

  1. Białe auto przyjeżdża wybierać na leśną pieniądze Fiat na gryfow też Biały Fiat Brawa a na swieradòw Skoda a szef jeździ takim fajnym autkiem terenowym co burczy pięknie po całej leśnej nic sobie robiąc z każdego i śmiejąc się Policji w twarz

    właśnie załatwiłem nowe wam dziękować auu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here