Policjanci pomogli w wymianie koła

6
1202

Po tym, jak kierująca osobówką na ruchliwej drodze złapała „gumę” i nie potrafiła sama wymienić koła, do akcji wkroczyli stróże prawa. Mundurowi pomogli kobiecie zmienić koło, by ta mogła pojechać dalej.

 

 

„Policjanci zawsze muszą być gotowi na nieprzewidziane zdarzenia, bo nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebni. Niektóre z sytuacji są proste i nie wymagają poświęcenia a jedynie chęci i zrozumienia. Lubańscy policjanci tym razem pomogli przy wymianie … koła.” – informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Funkcjonariusze KPP w Lubaniu wracając z interwencji droga krajową 30 zauważyli stojący na jezdni samochód z włączonymi światłami awaryjnymi. Pojazd stał na drodze, gdzie natężenie ruchu o każdej porze jest spore. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się stało.

„Okazało się, że kobieta kierująca osobówką złapała „gumę” i nie potrafiła sama wymienić koła. Stróże prawa zjechali na bok i zabezpieczyli miejsce, by nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Policjanci, widząc, że postój uszkodzonego samochodu utrudnia ruch w tym miejscu, a oczekiwanie na pomoc ze strony znajomego kobiety będzie zbyt długie od razu pomogli kierującej i szybko usunęli usterkę w jej samochodzie.” – dodaje policjantka, która wspomina, iż po kilku minutach kobieta mogła wyruszyć w dalszą drogę, a policjanci wrócić do swoich służbowych obowiązków.

6 KOMENTARZE

  1. “…wrócić do swoich służbowych obowiązków.” Pomoc ludziom nie należy do obowiązków policji? Podobno głównym motto policji jest “chronić i służyć”. Kogo więc chronią i komu służą jeśli nie zwykłym ludziom? No tak… Politykom. Obowiązkiem policji jest napchać budżet kasą z mandatów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here